,,Dezinformacja” – tak dziennikarka opisuje stan wiedzy o obecnej Polsce wśród znajomych Szwajcarów, Rosjan, Ukraińców i Amerykanów. Jeden z nich obawia się nawet o życie kolegi…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Agnieszka Romaszewska, dyrektorka TV Biełsat, opisuje, w jaki sposób Polska jest postrzegana przez obcokrajowców, którzy swoją wiedzę czerpią z mediów głównego nurtu. Wniosek po rozmowach jest prosty: ,,poziom wiedzy można nazwać tylko poziomem dezinformacji”.

Poziom prostej i niepogłębionej informacji o Polsce, powszechny w krajach tzw. Zachodu, położonych bynajmniej nie za górami i za lasami, a w Europie (choć w Ameryce zapewne jest podobnie), pomału można nazwać już tylko poziomem DEZINFORMACJI

– pisze Romaszewska i podaje liczne przykłady:

Nie dalej jak wczoraj, gromadka sympatycznych szwajcarskich emerytów zwiedzających Polskę, zadawała moim znajomym i mnie, pytania, z których jasno wynikało, iż są przekonani, że w Polsce, w parlamencie jest tylko jedna partia. (I dyktatura Jarosława Kaczyńskiego)

– przytacza pierwszy przykład.

Ale to nie koniec. Nawet Rosjanie i Ukraińcy obawiają się o stan demokracji w Polsce.

Kilka dni temu, rosyjski dziennikarz (antyputinowski, dla ścisłości dodam) wypytywał mnie, czy w Polsce istnieją telewizje sympatyzujące z opozycją. Wczoraj przeczytałam ważnego, ukraińskiego pisarza – Andruchowycza, który w związku z wejściem na ekrany filmu Wołyń, obawia się o przyszłość młodego robotnika budowlanego z Ukrainy, który wysoce prawdopodobne, że może zostać w Polsce zamordowany.

Nie inaczej jest za oceanem.

Teraz czytam absurdalne posty z szacownej, amerykańskiej Svabody (czyli d. Radia Wolna Europa), gdzie porównuje się polską burdę o aborcję, ogólny muchotłuk otaczający obecnie tę tematykę, do strajku hiszpańskich kobiet w 1975 r (w końcówce liberalizującego się już reżimu Franco) i przypomina, że tam „strajkowało 90% kobiet”

– pisze.

Dziennikarka podsumowuje:

Odlot iście odrzutowy. Minęliśmy pułap chmur i za chwilę wejdziemy na orbitę. Myślę, że ta bzdura się jednak wkrótce zacznie wypalać, bo co za dużo to niezdrowo.

(1172)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.