Debata o NZS: Bogaczyk, Czarnecki, Guzy, Jurek i Schetyna bez autocenzury…

w PRL/W Twoim mieście/Zapowiedzi


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację książki „Bez (auto)cenzury. Z Wojciechem Bogaczykiem rozmawia Bartłomiej Noszczak”.

Spotkanie odbędzie się 4 lutego 2014 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Prezentacji towarzyszyć będzie dyskusja panelowa z udziałem dawnych liderów Niezależnego Zrzeszenia Studentów: Wojciecha Bogaczyka, Ryszarda Czarneckiego, Jarosława Guzego i Marka Jurka. Udział w spotkaniu potwierdził Marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna.

Wstęp wolny.

Bez autocenzury… to wywiad rzeka z Wojciechem Bogaczykiem (ur. 1958). W II LO im. Stefana Batorego w Warszawie był jednym z założycieli i członkiem antykomunistycznej organizacji Wolność i Niezawisłość, później zaś współpracownikiem warszawskiego SKS, uczestnikiem ROPCiO, kolporterem wydawnictw drugoobiegowych, jednym z założycieli NZS KUL, następnie członkiem Krajowej Komisji Koordynacyjnej NZS i jej Prezydium. Bogaczyk, absolwent historii KUL, należał również do duszpasterstwa akademickiego o. Ludwika Wiśniewskiego i był współzałożycielem KSN, po 13 grudnia 1981 r. internowany, w kolejnych latach odtwarzał NZS i działał w jego podziemnych władzach.

W rozmowie z Bartłomiejem Noszczakiem obdarzony dobrą pamięcią oraz iskrą bożą Wojciech Bogaczyk potoczyście i bez (auto)cenzury opisuje czasy, w których przyszło mu żyć. Nie ukrywa swoich sympatii i antypatii – nie tylko politycznych. Prowokuje, czasem potrafi zirytować, nierzadko jego wypowiedzi „tną do kości”. Dzięki jego opowieści zaglądamy do opozycyjnej kuchni lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Poza walką z „czerwonym” jest tu wszystko, czym karmiło się (i karmi) życie polityczne – rywalizacja, zakulisowe rozgrywki, emocje. Obok relacji Bogaczyka nie da się przejść obojętnie, jego świadectwo bez (auto)cenzury przekonuje.   

Bez (auto)cenzury

 

 

(29)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.