Portal informacyjno-historyczny

Nie dajcie się nabrać na tego mema, który zdobywa popularność wśród zwolenników opozycji. Obrzydliwa manipulacja

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Profil Sok z Buraka, który stanowi źródło wiedzy dla wielu przeciwników obecnego rządu, znany jest z produkowania fejkowych memów, opartych o zmyślone informacje, które jego czytelnicy traktują jak prawdę objawioną.

Tym razem czytelnicy mogli zobaczyć wymowne zdjęcie demonstrantki wynoszonej przez służby porządkowe opatrzone następującym komentarzem:

Zmilitaryzowany oddział milicji obywatelskiej pomaga manifestantce w Poznaniu w niesieniu torebki – czytamy w opisie zdjęcia. BRAWO PISOWSKA ZMIANO!!! Poznań wam tego nie zapomni

Jak w wielu takich przypadkach Sok Z Buraka dopuścił się manipulacji. Fotografia została wykonana w Rosji, kiedy obywatele protestowali przeciwko korupcji czołowych przedstawicieli rządu.

Trudno sobie wyobrazić, aby autorzy manipulacji nie mieli świadomości, że posługują się kłamstwem. Tak zresztą było w przypadku słynnej fotografii z przystanku Woodstock, która posłużyła do ilustracji sceny ze Światowych Dni Młodzieży.

Manipulacja: tak miały wyglądać Światowe Dni Młodzieży…

Innym razem Sok z Buraka zamieścił mema ze zdjęciami Małgorzaty Wassermann oraz Małgorzaty Terlikowskiej, pisząc, że obie przeprowadziły aborcję. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

(8234)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę