Czy w przypadku katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia z kultem [sonda]

w Sondy


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Poranku Radia Wnet doszło do interesującej wymiany zdań na temat katastrofy smoleńskiej. Anita Gargas i Stanisław Michalkiewicz zaprezentowali odmienną opinię na temat katastrofy smoleńskiej.

Stanisław Michalkiewicz: No cóż, katastrofa smoleńska od samego początku pełniła, pełni, i przypuszczam, że będzie jeszcze bardzo długo pełniła bardzo ważną funkcję polityczną w tej politycznej przepychance, której jesteśmy świadkami. Takiego ważnego wydarzenia, jak sądzę, ani jedna ani druga strona tego konfliktu nie może roztrwonić lekkomyślnie.

Anita Gargas: Nie za bardzo rozumiem, co to oznacza, co pan przed chwilą powiedział. Mi się wydaje, że jeśli chodzi o obchody rocznicy 10 kwietnia to uczestniczyli w nich ludzie, którzy nie mają żadnych politycznych celów. Te dziesiątki tysięcy osób, łącznie pewnie z 200 tysięcy, które przewinęły się przez Krakowskie Przedmieście, nie uczestniczy w żadnej grze politycznej, tylko po prostu chce tego, by prawda na temat katastrofy ujrzała wreszcie światło dzienne. I chce, by pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim, jego żonie i pozostałych ofiarach, została zachowana.
Stanisław Michalkiewicz: To właśnie pełni funkcję polityczną. Nie ulega wątpliwości, że pewnego rodzaju kult osoby Lecha Kaczyńskiego w tej politycznej i ideologicznej walce pełni ważną rolę. Nie ma co tego ukrywać. Niezależnie od tego, co o tym sądzimy, to po prostu jest fakt.
Anita Gargas: Pan nazywa kultem oddawanie czci człowiekowi, który był jak dotąd najlepszym prezydentem Polski. Który zrobił tak wiele, i tak wiele z tego usiłowano zatrzeć, że tutaj nie ma mowy o kulcie. Jest mowa o staniu w prawdzie.

Stanisław Michalkiewicz: Pani Anito, oddawanie czci komukolwiek to się nazywa kult. Ja używam słów adekwatnych.
Anita Gargas: Dobrze, będziemy stali przy swoich stanowiskach.

A jakie jest Twoje zdanie?

Czy w przypadku katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia z kultem?

Tak

Nie

(109)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.