Portal informacyjno-historyczny

Czy Stefan W. zabił, bo oglądał TVP? Mocna odpowiedź Służby Więziennej na zarzuty dziennikarza ,,Gazety Wyborczej”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W mediach pojawiały się informacje na temat kanałów telewizyjnych, do których miał dostęp Stefan W. Pojawiła się teoria, że zapałał nienawiścią do prezydenta Adamowicza powiązanego z PO, ponieważ oglądał TVP, nieprzychylne opozycji. Tymczasem Służba Więzienna opublikowała listę kanałów, do których mieli dostęp więźniowie w Zakładzie Karnym Malbork.

Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne,jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł….

– pisał na Twitterze Wojciech Czuchnowski, dziennikarz ,,Gazety Wyborczej”. Jego tweet stał się niezwykle popularny, a teoria wydawała się niektórym internautom prawdopodobna, choć inni twierdzili, że w skali kraju znaczna większość więźniów głosowała na PO.

Tymczasem na oficjalnym profilu Służby Więziennej pojawiło się dementi. Opublikowano listę kanałów, do których dostęp mieli więźniowie.

Odnośnie polemiki pojawiającej się w mediach. Skazani np. w ZK Malbork mają możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych. Sami decydują jakie programy oglądają

– napisano. I wyliczono kanały:

TV4, Info Planszowy, TVP Polonia, TV Puls, Polsat, TVN, TVP Gdańsk, TVP 1, TVP 2, TV Trwam, Superstacja, TVN Style, HGTV, Disney Junior, AXN, Mini Mini plus, TVP Kultura, TVN 7, Paramount Chanel HD, TVN 24 Biznes i Świat, TVN 24, Disney Chanel, Viva Polska, TVN Turbo, Nicelodion, Kino Polska, Polsat Film, Polsat Viasat Nature.

Dla wyjaśnienia dwóch poprzednich tweetów. SW w żaden sposób nie ogranicza skazanym dostępu do informacji i nie wskazuje jakie programy mają oglądać w telewizji, jak sugerują niektórzy dziennikarze

– podsumowano.

Na razie Czuchnowski nie odniósł się do odpowiedzi:

Z kolei internauci wyrażali zdziwienie, że więźniowie w ogóle mają dostęp do telewizji:

(5847)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę