Czy na sali jest lekarz? Czyli media Agory o Święcie Wojska Polskiego dziś i 7 lat temu. „To jaskrawy przykład kultywowania skłonności morderczych warszawiaków”

w Humor


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

komikChoć potrafię zrozumieć tę dziką ekscytację, jaką maszyny do zabijania wzbudzają u większości ludzi (przyznajmy ze wstydem: głównie mężczyzn), to nie potrafię pojąć, dlaczego jest ona nie tylko tolerowana, ale i promowana przez państwo.

[…] masowa ekstaza warszawiaków na widok kilku maszyn do zabijania oraz wyjątkowe poważanie, z jakim traktuje się żołnierzy – ludzi, którzy dobrowolnie chcą zabijać innych – to jaskrawy przykład kultywowania skłonności morderczych.

[…] To tak, jakbyśmy zbiorowo podziwiali ociekającą krwią piłę, którą jakiś zwyrodniały morderca poćwiartował swoją ofiarę. I tak, jakby była ona wożona w specjalnej gablocie przez centrum stolicy na koszt państwa i ku uciesze gawiedzi.

Wiekopomny screen:

rasizm

Tomasz Żuradzki, Gazeta Wyborcza 15 sierpnia 2007 r.

Tymczasem 15 sierpnia 2014 r. Gazeta.pl, portal Agory, relacjonował z pasją obchody Świeta Wojska Polskiego:

Do Warszawy przybyły tysiące Polaków z najdalszych zakątków kraju. – Niektórzy zabrali ze sobą nawet drabiny, by lepiej widać było defiladę. Ojcowie trzymają na barkach swoje dzieci – relacjonuje nasz reporter. – Od wczesnych godzin porannych ludzie ustawiali się przy barierkach wzdłuż Al. Ujazdowskich.

Gazeta.pl nie odniosła się do zacytowanych bezkrytycznie słów prezydenta Bronisława Komorowskiego:

– Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją stale umacniać, dbać o nią i ją cenić – mówił na początku uroczystości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze prezydent Bronisław Komorowski.

W mediach od kilku dni przewijają się takie określenia jak „największa w historii III RP”, „polski pokaz siły”. Tym razem już nie opatrzone „odpowiednim” komentarzem.

(59)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.