Czas nielegałów. Krótki kurs kontrwywiadu dla amatorów

w Zapowiedzi wydawnicze


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czym różni się kadrowy oficer wywiadu od agenta wpływu i który z nich stanowi większe wyzwanie dla bezpieczeństwa Polski?

Czym zajmuje się kontrwywiad? Czym jest Kontrwywiadowcza Charakterystyka Terenu? Jak działają rezydentury obcych wywiadów w Polsce? Kogo w „branży” nazywają „matrioszką”, a kto jest figurantem?

Skąd biorą się nielegałowie? Czym nielegał różni się od agenta? Jak w biografii nielegała odnaleźć dowody na jego agenturalne powiązania? Kim jest „wtórnik”? W jaki sposób fałszowana jest tożsamość nielegałów i jak tworzy się legendę biograficzną?

W całej historii realnego socjalizmu to w Polsce było najwięcej niepokojów społecznych. Rosjanie nigdy nie interweniowali zbrojnie. Wszystko „załatwiali” naszymi rękami, a właściwie rękami ludzi, których wybrali lub stworzyli.

Piotr Wroński – płk AW w st. spocz. W służbach specjalnych pracował od 1982 r. początkowo w Służbie Bezpieczeństwa w Departamencie Techniki a następnie w Wydziale XI Departamentu I SB Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przeszedł pozytywnie weryfikację i od 1989 r. służył w strukturach Urzędu Ochrony Państwa. Zajmował się między innymi zagadnieniami wywiadu i kontrwywiadu na kierunku wschodnim. Od 2002 r. oficer Agencji Wywiadu. Przez 6 lat przebywał na placówce w Londynie, gdzie między innymi wspólnie z funkcjonariuszami MI5 i MI6 angażował się w zadania dotyczące zwalczania terroryzmu międzynarodowego. Pracował również niejawne zajmując tzw. stanowiska „instytucji przykrycia”. Specjalizuje się w kontrwywiadowczej charakterystyce terenu . Z Agencji Wywiadu odszedł w 2011 r. w stopniu pułkownika. Autor wydanych przez „Editions Spotkania” powieści. „Spisek Założycielski – Historia jednego Morderstwa” i „Weryfikacja” oraz wspólnie z Przemysławem Wojciechowskim pierwszej części wywiadu-rzeki pt.„Spowiedź życia – u wrót Czyśćca”.

(993)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.