Portal informacyjno-historyczny

Czarnoskóry mężczyzna oddał hołd Powstańcom. To nie był żaden przebieraniec, jak dziennikarz ,,Gazety Wyborczej”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To żaden eksperyment, jak ten dziennikarza ,,Gazety Wyborczej” podczas Marszu Niepodległości. Zdjęcie czarnoskórego mężczyzny oddającego 1 sierpnia hołd Powstańcom Warszawskim podbija internet.

Podczas obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego w tłumie w oczy rzucał się czarnoskóry mężczyzna. Z biało-czerwoną opaską na ręce, stojący z powagą, gdy w Godzinę ,,W” rozległo się wycie syren.

 

Niektórzy internauci szybko przypomnieli, że w Powstaniu Warszawskim walczył August Agbola ,O’Brown, który do Polski trafił w 1922 roku i ożenił się z Polką. W PW należał do batalionu Iwo, który walczył w Śródmieściu Południowym. W 1958 roku ,,Ali”, który był przede wszystkim muzykiem jazzowym, wyemigrował do Wielkiej Brytanii.

Inni komentujący przypomnieli natomiast akcję dziennikarza ,,Gazety Wyborczej” Jacka Hugo-Badera, który wysmarował się czarną pastą i jako ,,murzyn” wybrał się na Marsz Niepodległości.

Przede mną przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł”. Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to. To był jeden z najmniej przyjemnych dni w moim życiu

– mówił potem dziennikarz.

Dramat dziennikarza ,,Gazety Wyborczej”. Poszedł na Marsz Niepodległości przebrany za ,,Afropolaka”, teraz skarży się na dyskryminację

Dziennikarz Gazety Wyborczej zbladł z wrażenia. Narodowcy wręczyli mu prezent po jego występie w roli ,,murzyna”

(9470)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę