Coraz częściej znajdują miłość za granicą. Polki znajdują mężów na Zachodzie, Polacy na Wschodzie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Lawinowo rośnie ilość małżeństw obywateli Polski z obcokrajowcami. W 2016 roku w stosunku do wcześniejszych 12 miesięcy zawarto aż o prawie 20 procent więcej takich związków.

Około 13,5 tysiąca małżeństwo obywateli Polski z cudzoziemcami zostało odnotowanych w 2016 roku. To o 19,5 procent więcej niż rok wcześniej.

Niespełna 4,7 tysiąca ślubów odbyło się w Polsce. Mężami Polek stawali się najczęściej Anglicy, Niemcy, Ukraińcy i Włosi. Natomiast wśród cudzoziemek, które zostały żonami Polaków, najwięcej było Ukrainek, Rosjanek i Białorusinek – informuje ,,Gazeta Prawna”. Pozostałe prawie 9 tysięcy małżeństw zostało zawartych za granicą i zarejestrowanych w polskich urzędach stanu cywilnego. Tego obowiązku nie ma, więc Główny Urząd Statystyczny podkreśla, że ślubów Polaków z cudzoziemcami mogło być więcej.

Jednocześnie w Polsce rośnie odsetek osób pełnoletnich, które nie wstąpiły w związek małżeński. 41 procent takich osób jest w wieku do 24. roku życia. 39 procent stanowią osoby w przedziale 25-34 lata, a 13 procent w przedziale 35-44 lata. Pozostałe 7 procent to ludzie powyżej 45. roku życia.

(284)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.