Portal informacyjno-historyczny

,,Co różni Polaka od nazisty?”. Redaktor naczelny atakuje ,,Polactwo”. ,,Nienawiść do Arabów podszyta jest zazdrością”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Współzałożyciel i redaktor naczelny liberalnego pisma Liberté!, Leszek Jażdżewski w swoim wpisie na blogu na stronie ,,Polityki” poruszył temat podejścia sporej części Polaków do uchodźców w tekście pod wymownym tytułem: Co różni Polaka od nazisty?

Premier Beata Szydło stawiając na jednym planie zamach terrorystyczny w Manchesterze z przyjmowaniem uchodźców przez kraje Unii Europejskiej, zrównuje terrorystów z tymi, którzy przed terrorystami uciekają. To tak jakby Polakom szukającym schronienia na Zachodzie przed śmiercią z rąk Niemców w II wojnie światowej odmówić pomocy, bo w przedwojennej Polsce również prześladowano Żydów – więc Polaka od nazisty różni niewiele. Mniej więcej tyle co terrorystę od uchodźcy

– napisał Jażdżewski i podkreślił, że typowy rasizm i antysemityzm sprzed Hitlera nie mają szans na triumfalny powrót w publicznej debacie. To, co jego zdaniem ma obecnie swoje ,,5 minut”, to poczucie kulturowej wyższości.

Ta pogarda wobec islamu/Arabów (mimo że najliczniejszy muzułmański kraj na świecie to Indonezja, w Polsce Arab i muzułmanin są ze sobą nierozerwalnie sklejeni) to nic innego jak stara dobra ksenofobia, tyle że strojąca się w nowe szaty. Rasizm ,,Polactwa” znalazł sobie sposób na to, żeby wciąż uważać się za część cywilizowanego Zachodu (ba, więcej, awangardę, ideologiczne przedmurze, które więcej rozumie, więc jest odporniejsze na islamską zarazę), a jednocześnie pogonić tego Araba, gdzie pieprz rośnie

– argumentował Jażdżewski.

Zdaniem autora liberalnego bloga ,,Moja polityka” Polacy uważają się za cywilizowanych, a w muzułmanach widzą tych, którzy kastrują ,,kastrują dziewczynki i kamieniują homoseksualistów”.

Chciałoby u siebie ,,Polactwo” prześladować kobiety czy gejów i czyni to skutecznie, choć nie tak spektakularnie, więc jego pogarda wobec Araba podszyta jest zazdrością – nic nowego, podobnie ambiwalentny był i jest polski antysemityzm

– ocenił Jażdżewski.

Bloger dodał, że rząd niektóre partie świetnie zauważają potrzeby ,,Polactwa” i wykorzystują w swojej polityce. Padają nazwiska premier Beaty Szydło, Jarosława Gowina, Pawła Kukiza, wymieniony jest też PiS.

Jażdżewski uważa ponadto, że niektórzy wręcz potrzebują ataków terrorystycznych.

Dla europejskich nacjonalistów zamachy przeprowadzane przez terrorystów powołujących się na naukę Mahometa są jak manna z nieba. Bez terrorystów z Bliskiego Wschodu europejscy fundamentaliści mieliby mniej argumentów za tym, żeby ograniczać prawa człowieka i tolerancję. Trudniej byłoby im wzbudzać nienawiść do ludzi, których jedyną winą jest to, że urodzili się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Jak Polacy, niecałe 80 lat temu

– zakończył Jażdżewski.

Prof. Stanisław Żerko krótko skomentował:

źródło: Polityka.pl

(5138)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. szkoda że Żydów mordujących Palestyńczyków na potęgę nikt nie wyzywa od nazistów….a przecież to jest ludobójstwo….żydzi w strukturach UE i w Polsce wszędzie widzą faszyzm, tylko nie widzą go u siebie…a wysługują sie tępymi Arabami w walce z Chrześcijaństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę