Co na to postępowa Europa? Oto co Izrael zrobił z 40 tys. uchodźcami z Afryki. Dzięki tym trzem krokom kraj nie ma problemów z imigrantami

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Premier Benjamin Netanjahu oficjalnie podał, że Izrael wydali 40 tys. uchodźców z Afryki. Pochodzą oni głównie z Erytrei i Sudanu.

Wnioski starających się o azyl zostały odrzucone i zostaną oni wydaleni do ,,krajów trzecich”. Jak przypomina agencja dpa, w Izraelu wnioski o azyl są rozpatrywane pozytywnie jedynie w bardzo rzadkich przypadkach.

Netanjahu chwali się trzystopniową polityką swojego rządu, która sprawia, że kraj nie ma podobnych problemów jak niektóre europejskie kraje. Po pierwsze Izrael zbudował ogrodzenie na granicy z Egiptem, co praktycznie zatrzymało napływ nielegalnych imigrantów. Następnie Izrael wydalił 20 tys. ,,intruzów”, jak zostali nazwani.

Poza na trzeci krok, czyli wydalenie z kraju kolejnej dużej grupy nielegalnych imigrantów, możliwe dzięki porozumieniu, jak podają media, z Rwandą i Ugandą.

Należy też wspomnieć, że Izrael stworzył obóz Holot na pustyni Negew, słynący ze złych warunków, w których zmuszeni są przebywać imigranci. Po zapowiadanym wydaleniu 40 tys. ma zostać zamknięty.

Na razie Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) wyraziło głębokie zaniepokojenie. Szczególną troskę budzi zapewnienie bezpieczeństwa imigrantom.

źródło: Deutsche Welle

(12314)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.