Chińczycy o Polsce Chińczycy o Polsce

Chińczycy pod wrażeniem dawnej Polski. Prezydent mówi o największym potencjale wzrostu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prezydent Chin Xi Jinping w wywiadzie dla Rzeczpospolitej podkreślił, że „Europa Środkowo-Wschodnia ma największy potencjał wzrostu na całym kontynencie”. Polskę komplementuje również chińska prasa.

Xi Jinpin zwrócił uwagę na niezwykle korzystne położenie Polski:

Polska leży w sercu Europy. Jest także miejscem, w którym Szlak Bursztynowy styka się z Jedwabnym. Kilka chińskich pociągów przejeżdża przez Polskę w drodze do Europy lub bezpośrednio dociera do tego kraju.

Dodał także, że Europa Środkowo-Wschodnia ma największy potencjał wzrostu na całym kontynencie.

Na czym ma polegać współpraca? Prezydent stwierdził, że:

ChRL jest gotowa do wsparcia polskiego procesu modernizacji przemysłu poprzez wspólne działanie na rzecz rozwijania produkcji. Chiny chcą także współpracować mocniej w dziedzinach energetyki, infrastruktury, transportu i logistyki, komunikacji oraz lotnictwa

Gazeta China Times zaprezentowała z kolei sylwetkę naszego kraju. Dowiadujemy się z niego, że Polska była największym i najludniejszym państwem Europy. Do tego była wieloetniczna, z wiodącą rolą szlachty. Polska stworzyła najbardziej zaawansowany system polityczny w Europie, któey upadł, bo nie osiągnął dojrzałości i jego słabości zostały wykorzystane przez sąsiadów. O wielkości Rzeczypospolitej świadczy fakt, że w okresie swojego schyłku pokonała Imperium Osmańskie, ratując integralność Europy.

źródło: Rzeczpospolita

(3968)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.