Portal informacyjno-historyczny

Cenzura na Facebooku. Portalowi nie podoba się przypominanie o Rzezi Wołyńskiej i obrona życia

w Newsy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na facebookowym profilu wydawnictwa von Borowiecky pojawiła się grafika

ze zdjęciem zamordowanej przez Ukraińców kobiety podczas Rzezi Wołyńskiej i dziecka zabitego podczas aborcji oraz napisami: „Kwestia wyboru?… Wołyń 1943, Warszawa 2016”. Wczoraj grafika została zdjęta przez faceboook pod pretekstem „propagowania nagości”…

„Uprzejmie informujemy, że dzisiaj facebook poinformował nas (bezosobowo), że post został usunięty, ponieważ nie spełniał zasad i regulaminu społeczności, a jako pretekst podano „epatowanie nagością”. Przypominam, że w poście zostały zestawione dwie fotografie: poćwiartowanego ciała kobiety z ludobójstwa na Wołyniu w 1943r. i ciała dziecka po aborcji. Tekst nad fotografiami brzmiał: „Kwestia wyboru?”. Post znajduje się na naszej stronie www.vb.com.pl w zakładce „o wydawnictwie” – czytamy na profilu wydawnictwa na Fb www.facebook.com/VonBorowiecky/

Ta sprawa pokazuje jak Facebook, który sam się reklamuje jako portal społecznościowy, jest narzędziem politycznej poprawności i służy do zwalczania innych poglądów.

– Umieściłem tę grafikę na profilu mojego wydawnictwa, ponieważ byłem zszokowany tym, że na „czarnym proteście” tysiące kobiet domagało się pozwolenia na zabijanie dzieci – komentuje w rozmowie z portalem Niezlomni.com szef wydawnictwa Tadeusz Majcherek. 

Kilka dni temu Cezary Gmyz pisał, że cenzurowanie „polskiego” Facebooka ma związek z tym, że jego szefową jest Sylwia de Weydenthal, znana ze swojej sympatii do Komitetu Obrony Demokracji.

– Facebook jest jednym z najbardziej cenzurowanych mediów na świecie. Usuwa treści, które kojarzą się z treściami konserwatywnymi, a promuje np. posty uderzające w Kościół katolicki – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info dziennikarz śledczy Cezary Gmyz. Firma zaprzecza by stosowała podobne procedury.

– Szefostwo Facebooka na Polskę nie widzi nic dziwnego np. w postach szkalujących papieża Jana Pawła II. Sylwia de Weydenthal i Robert Bednarski są to ludzie o określonych poglądach, sympatyzujących z KOD i Nowoczesną. Podlegli im pracownicy widząc, jakie treści propaguje ich szefostwo, po prostu ich naśladują – powiedział Cezary Gmyz w rozmowie z  portalem tvp.info

 

kwestia_wyboru

(821)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę