Portal informacyjno-historyczny

To było ostrzeżenie po ostatnich sensacjach z archiwum wojskowego? ,,Musicie być ostrożniejsi, bo różnie może być z wami…”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sławomir Cenckiewicz, p.o. dyrektora Centralnego Archiwum Wojskowego oraz członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, poinformował na Twitterze o nieoczekiwanej wiadomości, którą otrzymał od funkcjonariusza Departamentu I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Idę sobie i podbiega znany mi funkcjonariusz Departamentu I MSW i mówi: robicie słuszne rzeczy, ale musicie być ostrożniejsi bo różnie może być z wami…

– napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że istniejący w latach 1956-90 Departament I zajmował się wywiadem („zdobywaniem tajnych dokumentów i informacji dotyczących politycznych, ekonomicznych, militarnych i wywiadowczych planów i zamierzeń skierowanych przeciwko Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i krajom obozu socjalistycznego”).

Warto przypomnieć, że niedawno Cenckiewicz informował o nieznanych historykom dokumentom z archiwum Wojskowego Biura Historycznego.

Tysiące Sowietów z LWP ukrytych w nieznanych historykom kartotekach CAW! Wszystko już jawne!

– pisał.

Nie ukrywał, że informacje w nich zawarte mogą mieć przełomowe znaczenie.

na ile takie osoby, czy jaka jest skala osób, które zostały w Polsce, na ile zapuściły korzenie, w postaci założenia rodzin, sposobu i pomysłu funkcjonowania w PRL i postpeerelu […] jest kwestia żołnierzy, dyplomatów, którzy przywieźli z kursów operacyjno-strategicznych, czy studiów, sowieckie żony, o których wiadomo, że te rodziny utrzymują kontakty z rodzinami tych żon, dzisiaj w Federacji Rosyjskiej. Bardzo dużo tych ludzi pracuje w obszarze, że tak powiem administracji państwowej

– zastanawiał się Cenckiewicz.

Sensacyjne odkrycie w wojskowych archiwach. To może mieć przełomowe znaczenie dla naszej wiedzy o PRL i III RP [WIDEO]

(1807)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę