Portal informacyjno-historyczny

Byli mieczem i tarczą partii komunistycznej na arenie globalnej. Odpowiadali za międzynarodowe operacje KGB

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

O KGB ukazało się wiele książek, mniej lub bardziej poważnych, jednak prezentowana praca jest najlepszym i najobszerniejszym kompendium wiedzy na ten temat.

KGB_001

Autor jak przystało na dociekliwego badacza podczas pracy nad książką przeanalizował ponad 150 tys. stron (!) dokumentów, z wielką szczegółowością powiązał różne szczegóły i dzięki powstała monografia przedstawiająca działalność 1. Zarządu Głównego KGB, sowieckiego wywiadu cywilnego realizującego operacje zagraniczne.

Książka spotkała się z dużym uznaniem wśród znawców przedmiotu w kraju, ale co jest istotniejsze z niezwykle pozytywnymi opiniami za granicą, T. H. Bagley, były szef Sekcji Kontrwywiadu CIA zajmujący się Sowietami tak ją ocenia: „Wszyscy, którzy walczyli z KGB – lub wszyscy, którzy w niej służyli – będą zaskoczeni tą niezwykłą książką. Nikt nie przypuszczał, że kiedyś powstanie tak kompletne i fachowe opracowanie tajnej centrali szpiegowskiej – zwłaszcza tej, która odegrała tak ważną rolę w okresie zimnej wojny”.

Leszek Pawlikowicz, Aparat centralny 1. Zarządu Głównego KGB jako instrument realizacji globalnej strategii Kremla 1954-1991, Bellona i Rytm, Warszawa.

WYwIADY lit

(56)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę