To była niespodzianka wieczoru. Muzycy legendarnego zespołu trafili na polskie wesele. Zastąpili orkiestrę i zaskoczyli repertuarem. Wszystko to niewiele po zniesieniu stanu wojennego [WIDEO]

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Takich gości na swoim ślubie się nie spodziewali. Zupełnie przypadkiem na weselu Doroty Nawrockiej i Piotra Żmudzińskiego zagrali muzycy słynnego zespołu Iron Maiden. Po latach pozostały niezwykłe wspomnienia.

To był zwykły zbieg okoliczności. Heavymetalowy zespół przyjechał w sierpniu 1984 roku, niewiele ponad rok po zniesieniu stanu wojennego, do Polski na kilka koncertów. Po występie w poznańskiej hali Arena muzycy Iron Maiden postanowili wyjść „na miasto”. W czasach komuny nie było zbyt wielu lokali, gdzie mogli się zabawić. Tak trafili z hotelu Merkury do pobliskiej restauracji Adria. Akurat odbywało się w niej wesele. Muzykom udało się jednak wejść do środka.

Nagle pojawili się jacyś ludzie, którzy są zupełnie odcięci od reszty: długie włosy, inne ubrania, inne zachowania, wchodzą na scenę i zastanawiamy się „o co tu chodzi?”. Nagle kuzyn krzyczy: „Słuchajcie, przecież to jest Iron Maiden!” a my: „no, no, tak, tak”. W pierwszej chwili potraktowaliśmy jako dobry żart

– wspomina Piotr Żmudziński. Pan Młody miał nawet zaproszenie na koncert od kolegi, ale termin występu Iron Maiden pokrywał się ze ślubem.

Ja nie mogłem, więc oni przyszli do mnie

– dodał Żmudziński.

W pewnym momencie muzycy Iron Maiden dali się namówić na krótki występ. Zastąpili orkiestrę, której muzycy bali się o swoje instrumenty. Niepotrzebnie. Brytyjczycy zagrali kilka spokojniejszych utworów, w tym „Smoke On The Water” Deep Purple i „Tush” ZZ Top. Co ciekawe ich występu nie zdołał uwiecznić fotograf weselny, ale kilka ujęć zarejestrował dokumentalista zespołu. Kadry z wesele znalazły się w filmie „Behind the Iron Curtain”, który pojawił się w Polsce na DVD „Live After Death” z 2008 roku poświęconej zespołowi.

Iron Maiden nadal nagrywają i koncertują. Piotr Żmudziński i Dorota Nawrocka już tylko razem jeżdżą na koncerty. Ich małżeństwo rozpadło się. Przestała istnieć też słynna „Adria”. Piękne wspomnienia jednak pozostały na zawsze.

(6189)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.