Portal informacyjno-historyczny

Burmistrz Rimini wybuchł po oburzających słowach ojca dwóch Marokańczyków. ,,Nie padło najważniejsze…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Burmistrz Rimini Andrea Gnassi odniósł się do oburzających słów ojca dwóch Marokańczyków, którzy wzięli udział w napaści na polskich turystów. We włoskiej telewizji stwierdził, że jego synowie za 2-3 lata ,,wyjdą czyści” i zaczną nowe życie.

Burmistrz Rimini nazwał to hańbą – mowa w końcu o sytuacji, gdzie 15- i 17-latek są współwinni ciężkiego pobicia i gwałtu. Gnassi zaraz po zdarzeniu wnioskował o najwyższy wymiar kary dla wszystkich sprawców.

Włoskie media cytują słowa burmistrza, który jest wzburzony wypowiedziami ojca oskarżonych. Nazywa je niedopuszczalnymi w obliczu ,,bestialskiej” przemocy. Tymczasem ojciec stwierdził wprost:

Przykro mi z powodu dziewczyny z Polski i transseksualisty. To coś niedobrego, czego się nie robi, ale stało się. Mam nadzieję, że moi synowie jakoś z tego wyjdą czyści, już bez tego towarzystwa, bo są młodzi. To dopiero chłopcy. Za dwa-trzy lata wyjdą, będą pracować, założą rodzinę

Burmistrz twierdzi, że świadczy to o kompletnym niezrozumieniu grozy sytuacji. Jego zdaniem ta zbrodnia pozostawi niezatarty ślad nie tylko na psychice ofiar, ale odciśnie się na ,,nieludzkich oprawcach”.

rozwiązaniem nie mogą być dwa-trzy lata poza domem

– nie ukrywał wzburzenia. Dziwi się, jak to możliwe, że przestępcy pochodzą z rodziny, która uczestniczyła w procesie integracji. Uważa, że przestępstwo może ,,podsycić obecny klimat „nieufności, strachu, odrzucenia” wobec imigrantów.

Burmistrz zwraca uwagę, że dotąd nie padły najważniejsze słowa: ,,prośba o przebaczenie”. Jednocześnie zapowiedział, że władze podtrzymują swoje stanowisko o bezwzględnej karze dla sprawców bez żadnych okoliczności łagodzących.

źródło: Wolnosc24.pl

(9754)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę