Portal informacyjno-historyczny

Jak brzmi umowa, którą Państwo Islamskie przedstawia chrześcijanom. Co nakazuje i czym grozi

w Historia kościoła


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na swoim blogu specjalista od spraw Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko opublikował treść umowy Państwa Islamskiego z chrześcijanami.

Dotyczy ona chrześcijan żyjących w części Iraku i Syrii, na terenach, które znajdują się pod kontrolą IS (1/2 Iraku i 1/3 Syrii)

W imię Allaha, Najwspanialszego, Najbardziej Miłosiernego

Kontrakt bezpieczeństwa dla Chrześcijan w Dawla Islamiyah (Państwie Islamskim)

Chwała niech będzie Bogu, wielbmy Islam z jego pomocą, upokarzając niewiernych z jego mocą,

„Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga (Żydzi i Chrześcijanie) – [zwalczajcie ich] dopóki oni nie zapłacą daniny [jizya] własną ręką i nie zostaną upokorzeni „(At-Taubah, 09:29)

Możemy zaświadczyć, że nie ma Boga oprócz Allaha, on zawsze dotrzymuje obietnic, pomaga swoim sługom i wywyższa swoje armie. Nie ma Boga prócz Allaha, i nie czcimy nikogo oprócz Niego, czcimy Go z czystością, której niewierzący nienawidzą.

Zaświadczamy, że Muhammad jest posłańcem Boga, Muhammad (Niech Pokój Będzie z Nim), łagodny człowiek, odważny na polu bitwy, Bóg zesłał go z mieczem, tak aby ludzie czcili tylko Allaha, i zsyłał na tych, którzy wystąpią przeciwko Niemu, tortury i wojnę.

Zaświadczamy, że Isa ibn Maryam (Jezus syn Marii) jest sługą Boga i Jego Prorokiem, i fragmenty pisma zostały odczytane Marii i stały się dla niej duchem, Allah mówi: „nigdy Mesjasz (Chrystus) nie będzie zbyt dumny, by być sługą Boga, tak jak nie są dumni aniołowie, ci, którzy są blisko dopuszczeni. A kto jest zbyt dumny, aby Jemu oddawać cześć, i wbija się w pychę – to tych On zbierze ku Sobie wszystkich razem! „(An-Nisa: 172).

Chwała Bogu za danie nam chwały Islamu

Zdania tego listu, jak podane zostały przez Sługę Bożego, Abu Bakr al-Baghdadiego, władcę Chrześcijan w Islamskim Państwie w regionie, aby dać pokój i bezpieczeństwo dla nich:

Ich życie, ich mienie, miejsca kultu i ich potomków na całym obszarze będą bezpieczne, ich kościoły nie zostaną zniszczone, ich własność nie będzie zmniejszona, nie będą zobowiązani do porzucenia wiary (tj. konwersji na Islam) i żaden z nich nie ucierpi. Pod następującymi warunkami:

Nie wolno im budować nowych kościołów, klasztorów, i miejsc ascezy w mieście, nie wolno naprawiać uszkodzonych.
Nie wolno im pokazać otwarcie krzyża i ich świętej księgi (Biblii) w miejscach publicznych [wśród Muzułmanów] oraz nie wolno im używać głośników podczas swoich ceremonii.

Po to by Muzułmanie nie mogli usłyszeć ich świętej księgi (Biblii) i ich przemówień, wszelka działalność religijna musi odbywać się w kościele.

Nie wolno im prowadzić działań, które będą prowadzić do wrogości wobec Państwa Islamskiego: takie jak szpiegowanie, poszukiwanie jakichkolwiek informacji o Państwie Islamskim, pomagać wrogom Państwa Islamskiego: ukrywać wrogów Państwa Islamskiego, porywać Muzułmanów itp. , jeśli ktoś wie o tym, powinien dostarczyć informacje do [władz] Państwa Islamskiego.

Muszą zgodzić się na wyeliminowanie wszelkich form kultu, które pojawią się na zewnątrz kościoła.
Nie mogą zabraniać nikomu z Chrześcijan przejścia na Islam, jeśli zechce

Nie wolno im obrażać, deprecjonować Islamu i Muzułmanów, oraz potępiać nauczania Islamu.
Dla tych którzy wyrośli ponad nich, muszą zapłacić jizya (podatek), ci, którzy są bogaci powinni płacić 4 złote dinary (dinar złota stosowany w kupnie i sprzedaży, o wadze 4,25 g), ci o średnich dochodach powinni zapłacić 2 złote dinary, a ludzie biedni wśród nich 1 złoty dinar. Nie powinni ukrywać swojego bogactwa, będą musieli płacić [jizya] 2 razy w roku.

Nie wolno im mieć broni

Nie wolno sprzedawać świń i alkoholu Muzułmanom na rynku i pić w miejscach publicznych

Jeśli naruszą ten kontrakt, cmentarz zostanie im zapewniony, jak może być.

Powinni ubierać się przyzwoicie, kupować lub sprzedawać zgodnie z zasadami Państwa Islamskiego

Jeśli spełniają powyższe wymagania.

Ich dusze, ich własności i ich domy, dostaną ochronę Wysłannika Allaha. Ich wiara / religia nie będzie niepokojona i redukowana, prawo islamskie jest bardzo uczciwie dla nich, a oni nie będą ukarani, jeśli jeden z nich popełni błąd.

Tych, którzy zgadzają się z warunkami zawartymi w niniejszej umowie. Są one dla nich ochroną Boga i ochroną Mahometa (Niech Pokój Będzie Z Nim.)

Jeżeli naruszą oni tą umowę, ich ochrona zniknie, a Państwo Islamskie będzie z nimi walczyć tak jak z innymi.

źródło: mPolska24.pl

(2213)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę