Brytyjski rasista zaatakował polską rodzinę w sklepie. Nie wiedział, że trafi na takiego rywala. W efekcie został skazany [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Życie na emigracji nie jest łatwe. Przekonała się o tym polska rodzina, która w sklepie natknęła się na Brytyjczyka. Darren Balaam zaczął obrażać Polaków, ale nasi rodacy nie przestraszyli się. W efekcie agresor został skazany.

47-letni Balaam obrzucił polską rodzinę obelgami, a potem nie przyznawał się do winy. Wszystko zostało jednak nagrane, więc sąd skazał Brytyjczyka za rasizm na karę wiezienia w zawieszeniu.

Agresywnego mężczyznę z York Road w Stevenage nagrała obrażana kobieta. Nie przestraszyła się ona chamskiego zachowania Anglika, który zażądał od Polaków, by w sklepie nie rozmawiali w swoim ojczystym języku.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia 2017 roku. Polka robiła zakupy w jednym ze sklepów. Towarzyszył jej mąż oraz dwójka dzieci – 3-letni i 9-letnie. Balaam zaatakował jednak w momencie, gdy mąż kobiety przebywał w innym miejscu sklepu.

W sklepie spotkałam znajomą, zaczęłyśmy rozmawiać po polsku i nagle, jak spod ziemi wyrósł ten typ, który warknął do nas: zacznijcie rozmawiać po angielsku

– opowiadała Polka dziennikarzowi gazety ,,Comet”. Mężczyzna miał też krzyczeć, żeby kobiety wracały do Polki.

Wtedy zapytałam go: jaki masz problem? Czy chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć o moim kraju? A on na to: wynocha stąd

– relacjonowała kobieta.

Nagranie z całego zajścia Polka opublikowała na Facebooku. Dzięki temu udało się ustalić tożsamość mężczyzny, a sprawa została zgłoszona na policję. Pierwszy wyrok był korzystny dla mężczyzny, bo Balaam został zwolniony za kaucją. Druga rozprawa zakończyła się już jednak wyrokiem w zawieszeniu. Brytyjczyk musi też przez 3 miesiące meldować się na policji, przejść specjalny program prospołeczny i zapłacić prawie 800 funtów kosztów sądowych.

Taka sytuacja nie jest pierwszą związaną z obrażaniem Polaków na Wyspach Brytyjskich, gdzie po Brexicie wzrosły nastroje antyimigracyjne.

Wychodzimy z Unii, koniec z polskim robactwem. Wracajcie do domu polskie szumowiny

– ulotki takiej treści pojawiły się w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii.

Polacy na Wyspach nie ukrywają, że obawiają się nawet o swoje zdrowie. Wielu Brytyjczyków po decyzji o Brexicie nie ukrywa już bowiem wobec nich niechęci i agresji. Przykład Balaama świetnie to pokazuje. Tym razem skończyło się na obelgach, ale napięcie narasta.

(53187)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.