Portal informacyjno-historyczny

Tak Bronisław Komorowski mówił o Wojciechu Jaruzelskim. Ani jednego słowa o ofiarach stanu wojennego… [WIDEO]

w III RP

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW stwierdziła, że w Stanie Wojennym spośród 122 niewyjaśnionych przypadków zgonów działaczy opozycji aż 88 miało bezpośredni związek z działalnością funkcjonariuszy MSW. O nich jednak nie było ani słowa podczas mowy Bronisława Komorowskiego.

Komorowski uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych Wojciecha Jaruzelskiego w 2014 r. Mówił tam:

Jako zwierzchnik Sił Zbrojnych żegnam zasłużonego żołnierza frontowego, który na polu walki z hitlerowskim najeźdźcą dał dowody żołnierskiego męstwa i poświęcenia dla ojczyzny […] Jestem pewien, że w tym miejscu w sposób szczególny wybrzmi melodia, tak jak kiedyś śpiewana w czasie wojny pieśń: ,,Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni tobie”

– mówił. Tak odnosił się do okresu Solidarności:

Jako człowiek z pokolenia Solidarności żegnam jednego z ostatnich symbolizujących trudny, a często tragiczny los pokolenia czasów powojennych, pokolenia głębokich, bolesnych podziałów, polityka, żołnierza, człowieka dźwigającego ciężar odpowiedzialności za najtrudniejsze i za najbardziej chyba dramatyczne decyzje w powojennej historii Polski

Tak z kolei wspominał stan wojenny jako prezydent w rocznicę 13 grudnia w 2014 roku.

To naprawdę bardzo fajnie, że możemy dzisiaj anegdotą opowiadać tamten trudny czas, możemy razem śmiać się i z tych zdjęć i z tych scen. To dobrze […] Zawsze się zastanawiałem jak zapamiętamy ten czas stanu wojennego. Warto go opisywać zdjęciami, gdzie widać pół śmiejących się, pół skrępowanych żołnierzy, czy milicjantów, którzy bawią się plastikowymi karabinami. Warto śmiać się i pamiętać różne sceny, które nas wzruszają

(2736)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. …trzeba koniecznie pamiętać, co powiedział B. Komorowski na mszy , na pogrzebie W. Jaruzelskiego..”Niech ci polska/!!!/
    ziemia lekką będzie..”!! Normalnie mówi się..”Niech ci ziemia lekką będzie.” WIDAĆ RÓŻNICĘ..?! Chyba, że jakiś nietuziemiec…i wtedy dodaje się przymiotnik np. polska..!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z III RP

Idź na górę