Białorusini i Rosjanie przećwiczą zdławienie… polskiego powstania. Wybrali nieprzypadkowe miejsce

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Białorusini wraz z Rosjanami podczas manewrów Zapad – 2017 przećwiczą m.in. zdławienie polskiego powstania. Oczywiście oficjalnie opis działań jest inny, ale podobieństwa umownego przeciwnika do Polski i Litwy są ogromne.

Separatyści ogłaszają powstanie nowego państwa, Zachód wspiera go militarne. Z pomocą militarną Białorusi przychodzi Rosja. Najciekawsze, że wszystkie te wydarzenia rozgrywają się na Grodzieńszczyźnie i północnej Witebszczyźnie czyli w regionie, który zamieszkuje mniejszość polska. Czyli Białoruś i Rosja wspólnie trenują zdławienie polskiego powstania

– tłumaczy scenariusz manewrów działacz Związku Polaków na Białorusi, grodzieński dziennikarz Andrzej Poczobut.

Próba destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa związkowego przez siły fikcyjnych Wejsznorii, Besbarii i Lubenii – tak opisuje plan manewrów gen. Aleh Biełakonieu, wiceminister obrony i szef sztabu generalnego białoruskich sił zbrojnych.

W konflikcie mają uczestniczyć siły wymienionych trzech państw oraz Państwa Północne, tzw. Państwo Związkowe Białorusi i Rosji. Te drugie bronią się przed agresją pierwszych.

Z zaprezentowanej mapy ćwiczeń wynika, że Wejsznoria znajduje się na północnym zachodzie realnej Białorusi, a Besbaria i Lubenia graniczy z Wejsznorią od północnego zachodu. Bardzo pasuje to do Polski i Litwy.

Białorusini tłumaczą jednak, że fikcyjny konflikt został zainspirowany podobnymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie i w Europie. O Polsce nawet się nie zająknęli.

(3409)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.