Na Białoruś w końcu bez wiz! Ale wciąż nie jest tak prosto, jak niektórzy sądzą…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Co trzeba zrobić, aby przekroczyć granicę z Białorusią? Niezbędny będzie dokument potwierdzający zamiar odwiedzenia Kanału Augustowskiego oraz wystarczająca ilość pieniędzy.

Na Białoruś bez wizy można pojechać nie dłużej niż na pięć dni. Dokument potwierdzający nasz zamiar zwiedzania parku narodowego ,,Kanał Augustowski” wyrobią odpowiednie firmy turystyczne, które przedstawią listę osób pogranicznikom. By dokument uzyskać, należy będzie przesłać do firmy turystycznej swoje imię, nazwisko, datę urodzenia i informacje o posiadanym obywatelstwie.

Następnie po zaświadczenie należy udać się do odpowiedniego punktu. Są to: Kuźnica Białostocka – Bruzgi oraz Rudawka-Lesnaja (sezonowe), oraz na granicy z Litwą na przejściach granicznych Svendubre-Prywałka, oraz Raigardas-Prywałka.

Wymagana suma pieniędzy to 42 ruble (82 złote).

Prezydencki dekret wchodzi o ruchu bezwizowym w życie po dwóch miesiącach, a więc program ma zacząć działać 23 października.

Aktualnie Białoruś jest jednym z najrzadziej odwiedzanych krajów Europy. W 2014 roku było tam zaledwie 137 tys. turystów. W tym samym czasie Polskę odwiedziło 16 mln turystów. Ruch bezwizowy, na razie wciąż mocno ograniczony, częściowo to zmieni.

źródło: Biełsat

(836)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.