Bez piwa świat byłby zupełnie inny. Rzecz, bez której nie wyobrażamy sobie teraz życia, została wynaleziona na potrzeby złotego trunku [WIDEO]

w Ciekawe klipy/Humor


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niewiele osób zastanawia się nad kuflem piwa nad historią tego złotego trunku. A to błąd. Okazuje się bowiem, że piwo towarzyszy ludziom praktycznie od zawsze i miało wielki wpływ na historię świata.

Piwo było znane już Sumerom i Egipcjanom. Potomkowie faraonów cenili sobie browarek, bo był… dużo zdrowszy niż woda z Nilu i smaczniejszy. Rzymianie i Grecy woleli wino, ale już w Galii Asterix i Obelix chętniej sięgali po piwo.

Kto wie, czy piwo byłby obecnie tak popularne, gdyby nie chrześcijaństwo. Jego popularyzatorami byli mnisi. Jak się okazuje piwo nie łamie postów, a co więcej lepiej się po nim pracuje.

Wielu miłośników piwa ceni sobie chmielowy smak. Legenda głosi, że to przedchrześcijańscy Słowanie zaczęli dodawać tę roślinę do browaru.

To tylko początek historii piwa. Jakie były dalsze losy złotego trunku, do czego go stosowano, jakie miał właściwości i jak traktowano browar? Youtube’owy kanał „Historia bez cenzury” ujawnia wszystkie tajemnice piwa.

(352)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.