Będą „Resortowe dzieci 2”! „Wstrząsnęło nami, jak duża jest skala uzależnienia autorów „Polityki” od służb specjalnych PRL” [wideo]

w III RP/PRL/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze
fronda
fot. Fronda

W Klubie Ronina 9 stycznia odbyło się spotkanie poświęcone książce, która rozgrzała do czerwoności nie tylko stronę lewicowo-liberalno-postkomunistyczną, ale wzbudziła również dyskusję wśród publicystów prawicowych. Gośćmi Klubu byli Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz, spotkanie prowadził Michał Rachoń, a książka to oczywiście „Resortowe dzieci – Media” – relacjonuje Ewa Stankiewicz na swojej stronie. 

Artykuł na stronie P. Ewy Stankiewicz – czytaj

Książka osiągnęła nakład 110 tys. egzemplarzy, a w najnowszych dodrukach z okładki zniknęła twarz Jacka Żakowskiego.

Odnosząc się do przewidywań jaki będzie nakład, Jerzy Targalski powiedział:

[quote]Jestem zdziwiony, uważałem, że jak się rozejdzie 10 tys. to maksimum, bo kogo to wszystko obchodzi? Okazało się, że nie miałem racji, Dorota Kania ma doskonała intuicję, jeśli chodzi o tematy polityczne, wybór tematyki, zmysł dany od Boga, chylę czoło. Ale tak naprawdę jestem jedyną osobą, która potrafiłaby napisać prawdziwie krytyczną recenzję tej książki.[/quote]

„Założenie było takie, że piszemy o ludziach, którzy w tej chwili są czynni w propagandzie i zajmują raczej czołowe miejsca.” I żartując: „Zgodnie z zasadą, kto będzie głośniej wrzeszczał, kwiczał itd., to się nim zajmiemy bardziej szczegółowo. W tej książce wielu osób nie ma, z radia jest tylko Trójka, ponieważ odegrała czołową rolę jako wylęgarnia kadr „agitprop” ubekistanu.”

„Musieliśmy od czegoś zacząć, ten pierwszy tom to jest podsumowanie wiedzy i punkt startu. Od tego momentu możemy zacząć zgłębiać tę problematykę.”

Odnosząc się do zarzutów Wyborczej o antysemityzm, Dorota Kania powiedziała:

[quote]Nie chodzi o antysemityzm, chodzi o pokazanie NKWD, o pokazanie roli Sowietów w naszym społeczeństwie. […] Szermowanie argumentem antysemickim jest bardzo wygodne, z tym, że tego się w książce nie znajdzie. Przykro mi, nie spełniliśmy oczekiwań Gazety Wyborczej.[/quote]

Maciej Marosz: „Są to ataki, których autorzy powinni się wstydzić, że się zniżają do takiego poziomu dyskusji. To zaskoczyło mnie zupełnie, myślałem, ze książka będzie atakowana z zupełnie innych pozycji, a jesteśmy żulami z prawicowego lumpeksu, mętami moralnymi.”

monika-olejnik

A odnosząc się do redakcji „Polityki”, Maciej Marosz powiedział:

[quote]Wstrząsnęło nami, jak duża jest skala uzależnienia autorów i twórców „Polityki” od służb specjalnych PRL. W pierwszej kolejności należało się przyjrzeć tej redakcji, która stała w pierwszym szeregu antylustracyjnego frontu. Więcej znalazłem materiałów niż się spodziewałem.[/quote]

Jerzy Targalski odniósł się do pytania Michała Rachonia o znaczenie środowiska Alei Przyjaciół. Zdaniem Targalskiego chodzi o walkę frakcji komunistów “wyhodowanych” w Sowietach i komunistów “wyhodowanych” na miejscu, a problem dotyczył całego bloku. „Pierestrojkę w skali całego obozu robili kominternowcy. KGB odwołało się do swoich najlepszych kadr, do tych, którzy pracowali dla agentury już w drugim, a czasami w trzecim pokoleniu”.Zdaniem Targalskiego ci ludzie po 89 roku odgrywają kluczową rolę. A zasiedlają oni właśnie Aleję Przyjaciół.

Odpowiadając na pytanie z sali, którego autor nawiązał do artykułów publikowanych w niektórych prawicowych tygodnikach kwestionujących zasadność umieszczenia takich nazwisk, jak: Meller, Żakowski, Czuchnowski, Wróblewski, Dorota Kania odparła, że „Resortowe dzieci, to nie jest tylko kwestia więzów krwi i pokrewieństwa, ale też sposobu myślenia. Jeżeli ktoś mi powie, że te cztery nazwiska nie są ideowo związane z III RP, to niech mi to wykaże.”

Szczególnie jeśli chodzi o Wojciecha Czuchnowskiego, z którym kiedyś się przyjaźniła, zanim ten trafił do Gazety Wyborczej i „zrozumiał”.

[quote]Jerzy Targalski był bardziej lapidarny: „To, że Marcin Meller w tzw. „celebrytach i kulturze robi” nie znaczy, że tam nie umacnia systemu. To co wyprawia w tej sferze to jest ogłupianie ludzi i umacnianie systemu III RP.”[/quote]

„Żakowskiego wystarczy poczytać, co wypisywał w okresie Solidarności…”

„Ilu pism był redaktorem naczelnym Tomasz Wróblewski? Niezły dziennikarz, ale niczym wybitnym się nie wykazał, a jednak jest w puli zawodowych redaktorów naczelnych. Dlaczego?

„Gdybym był oficerem od mediów, to podjąłbym następująca decyzję. Zgranych poświęcamy (Olejnikową, Żakowskiego, Lisa), i inwestujemy w nowych, zdolnych prawicowych dziennikarzy zalegitymizowanych, którzy w pewnym momencie dokonają gwałtownego zwrotu, albo zwrotu będą dokonywali powolnego.” – kontynuował Jerzy Targalski.

Jerzy Targalski ma również fatalną opinię o środowisku sędziowskim:

[quote]Uważam sędziów za najbardziej zdegradowaną, zdeprawowaną grupę zawodową w Polsce. I zmiany w Polsce należy zacząć od likwidacji systemu bezprawia w Polsce.[/quote]

Zapowiedział również że „będzie aneks” do części „Resortowych dzieci” poświęconej mediom.

Więcej o Henryku Bosaku, cenzurze represyjnej i prewencyjnej, Marku Ostrowskim, pijanym Kwaśniewskim i reakcji Tomasza Lisa, Fox TV, sądowych sprawach lustracyjnych ludzi z MSZ, Bartoszu Węglarczyku, ale też opinie o odwadze Piotra Zaremby (o którego niewątpliwie chodziło) i nie tylko w filmie poniżej.

(66)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.