Portal informacyjno-historyczny

Badacz masonerii, jeden z twórców Policji w II Rzeczypospolitej

w Recenzje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

„Hasła walki z religią, z Kościołem, z wartościami nadprzyrodzonymi rozbrzmiewają dzisiaj wszędzie: w szkole, w biurach, w instytucjach publicznych, urzędach, przy warsztatach pracy, w klubach politycznych i w sejmie. Jest to rezultat wytężonej, od lat szeregu trwającej propagandy, ogarniającej stopniowo wszystkie dziedziny życia. Źródła tej propagandy, której ośrodek główny leży poza Polską — są wprawdzie bardzo różnorodne, ale cele są te same. Propaganda ta zmierza do całkowitego spoganizowania Polski” – te słowa Mieczysław Skrudlik (1887-1941) napisał osiemdziesiąt lat temu, ale do dziś nie straciły na aktualności. Znawca i badacz tajnych stowarzyszeń, jeden z twórców polskiej Policji w II RP, doktor teologii wskazuje, że najważniejszym ośrodkiem działalności antykatolickiej jest masoneria. Prezentuje jej cele, historie, organizacje krypto masońskie oraz wpływy wolnomularstwa w II RP.

z_tajemnic_masoneriiMieczysław Skrudlik, Masoneria w Polsce, Ostoja, Kraków.

Wolnomularze podkreślają, że ich organizacja nie zajmuje się polityką, ale działalnością charytatywną i rozwojem etycznym. Fakty przeczą tym twierdzeniom, już od początku masoneria angażowała się w politykę, przygotowała zbrodniczą rewolucję francuską. Tajność i wielostopniowość masonerii utrudnia zorientowanie się w celach i ideologii organizacji, jednak wiele faktów udało się badaczom ustalić. W wolnomularstwie jest wiele różnych odłamów, ale „główną, wspólną, powszechną cechą masonerii jest walka z Kościołem katolickim”. Autor z właściwą sobie wiedzą i dociekliwością przedstawia główne podziały w masonerii działającej w Polsce, pisze o lożach niemieckich i żydowskich, porusza temat, którym badacze się nie zajmowali – pisze o lożach dla dzieci. Interesująco pisze o wpływach o związkach teozofii z masonerią, wpływach okultystycznych i ezoterycznych w Polsce oraz o ruchu wolnomyślicielskim.

Mieczysław Skrudlik, Z tajemnic masonerii, Ostoja, Kraków.

Książki Mieczysława Skrudlika można nabyć TUTAJ.

(146)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę