Czy babcia Donalda Trumpa była Polką? Krótkie wyjaśnienie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W sieci furorę robi mem z Donaldem Trumpem obok starszej kobiety. Według jego autora, to Polka, która brała udział w obronie Lwowa (1918-19). Trump miał też obiecać Polakom zwrot Lwowa. Żadna z tych informacji nie jest prawdziwa.

Przede wszystkim Trump nie ma polskich korzeni. Jego przodkowie pochodzą z Europy, ale z Niemiec, Szkocji i Szwecji. Nazwisko jego przodków brzmiało Drumpf, a do Ameryki jego dziadek wyruszył z z niemieckiej wsi Kallstadt. Do Ameryki trafił w 1885 roku i odniósł spore sukcesy w biznesie.

Kobieta na zdjęciu nie pochodzi ze Lwowa, a jej zdjęcie zostało zrobione na tle Parysowa w centralnej Polsce. Na pewno nie ma nic wspólnego z Donaldem Trumpem.

Więcej o zdjęciu kobiety TUTAJ

Warto dodać, że podobne informacje zyskują popularność, bo rzeczywiście wielu Amerykanów jest w jakiś sposób związanych z Polską. Na przykład walczący z Hillary Clinton o nominację Bernie Sanders jest synem żydowskiego emigranta z Polski, Eliego Sandersa. Do Ameryki wyjechał ze Słopnic – małej wioski pod Limanową. Dwa lata temu Bernie Sanders nawet tam przyjechał, aby lepiej poznać korzenie swojej rodziny.

(58903)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.