Portal informacyjno-historyczny

Amerykanie coraz bliżej uzbrojenia swojej armii w potężną broń. Przeprowadzili kolejne testy i się chwalą [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Amerykańska armia już niedługo będzie dysponowała nową samolotową bombą jądrową. Niedawno odbyły się kolejne testy broni nowej generacji. Amerykanie o sprawdzianach poinformowali z opóźnieniem.

Do testu bomby jądrowej B61-12 doszło 14 marca na poligonie w stanie Nevada. Z kilkudniowym opóźnieniem poinformowało o tym ministerstwo energetyki USA. Bombę, która była pozbawiona materiału rozszczepialnego, zrzucono z myśliwca F-16.

Test służył zbadaniu nienuklearnych funkcji bomby. Sprawdzaliśmy też zdolność samolotu do jej użycia

– poinformowali Amerykanie.

Według generała Michaela Luttona, który współkieruje programami wojskowymi Zarządu Państwowego Bezpieczeństwa Nuklearnego (NNSA), testy wypadły pomyślnie. Teraz przed Amerykanami kolejne lata sprawdzianów i kwalifikowania tej bomby do służby, ale póki co wszystko idzie zgodnie z planem.

Testy dostarczyły istotnych danych, które potwierdzają, że bomba została skonstruowana zgodnie z wymogami wojska. Odzwierciedla to trwałość działań USA na rzecz bezpieczeństwa własnego, jak i sojuszników oraz partnerów Stanów Zjednoczonych

– oświadczył generał Lutton.

Bomba B61-12 ma w arsenale armii amerykańskiej zastąpić bomby B61 i ostatnią zachowaną bombę B83, której moc wybuchu równa się 1,2 megatony (1200 kiloton) . Wymiana jądrowego uzbrojenia ma zacząć się w 2020 roku i potrwać według planów cztery lata. Amerykanie podają, że po zakończeniu wymiany arsenału liczba lotniczych bomb jądrowych w ich armii zmniejszy się o 53 procent, a ilość zawartego w nich materiału rozszczepialnego aż o 87 procent, ale bez uszczerbku dla militarnej wartości arsenału. Stany Zjednoczone stawiają w najnowszych bombach nie na moc wybuchu, która wynosi zaledwie 50 kiloton, a na możliwość precyzyjnego trafienia w obrany celu. W teorii oznacza to mniejsze ryzyko ofiar po stronie ludności cywilnej…

Pierwsze testy lotnicze bomby B61-12 w 2015 roku

(2551)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę