Portal informacyjno-historyczny

Ambasada i Gminy Żydowskie potępiają film, ale… Internauci zwracają uwagę na kluczową rozbieżność między angielską i polską wersją oświadczeń

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ambasada Izraela i Gminy Żydowskie o polskim Holokauście: antypolski klip, w którym pada m.in. sformułowanie ,,polski Holokaust” wyprodukowany przez fundację amerykańskich Żydów, spotkała się z reakcją środowisk żydowskich w Polsce. Krytykują one przesłanie płynące s filmu, jednak internauci zwracają uwagę na kilka kwestii.

Ambasada Izraela wydała oświadczenie w sprawie ,,filmu amerykańskiej fundacji”. Czytamy w nim, że przekaz jest ,,nieakceptowalny”, ,,uderza w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec”. Ambasada uważa, że obecnie potrzeba ,,spokojnej i rzeczowej dyskusji opartej na wzajemnym szacunku”.

Internauci zwrócili uwagę, że zabrakło takiego samego oświadczenia w języku angielskim:

Opublikowano również stanowisko Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce w sprawie filmu, w którym wyrażają one potępienie:

Padają w nim słowa „Polish Holocaust” – „Polski Holokaust”, na które to określenie nigdy się nie zgodzimy. Jest kłamliwe i szkodliwe. My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści. Zażądaliśmy także od Youtube i Facebooka usunięcia go jako wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd.

Internauci zwrócili uwagę, że wersja angielska pierwotnie brzmiała trochę inaczej. Tam, gdzie padają słowa:

My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści

w wersji angielskiej dodano także o karaniu za prezentowanie faktów o polskich zbrodniach w czasie II wojny światowej.

O sprawie zrobiło się głośno – internauci szybko wychwycili rozbieżność i aktualnie na stronie widnieje poprawiona wersja, gdzie wersja polska i angielska brzmią tak samo.

Zdaniem Dawida Wildsteina to nie przypadek:

(3596)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę