Portal informacyjno-historyczny

„Agentura Kominternu w Polsce” – demaskatorska praca, aktualna również dziś. Jak lokować agenturę wpływu

w Idee/II RP

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

„Agentura Kominternu w Polsce” to niewielka praca wydana w roku 1937. Napisał ją I.B. Słoński. Ten „staroć” zawiera kilka bardzo aktualnych kwestii, a przede wszystkim ilustruje modus operandi Sowietów i Rosji, stosowany do plasowania tzw. agentury wpływu. Taki to przedwojenny „Czas Nielegałów”.

Podobno książeczka ta jest dostępna w jakichś zamkniętych bibliotekach sejmowych. Uważam, ze powinna zostać przedstawiona ogółowi i poprzedzona wstępem historycznym i „operacyjnym”.

Poniżej kilka ciekawych stron.

Piotr Wroński / poniższe skany ukazały się pierwotnie na stronie Autora.

agentura-kominternu-00 agentura-kominternu-01 agentura-kominternu-02 agentura-kominternu-03 agentura-kominternu-04 agentura-kominternu-05 agentura-kominternu-06 agentura-kominternu-07 agentura-kominternu-08 agentura-kominternu-09 agentura-kominternu-10 agentura-kominternu-11 agentura-kominternu-12 agentura-kominternu-13

(2209)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Idee

Idź na górę