Absurdalna decyzja brytyjskich władz i jeszcze bardziej absurdalne tłumaczenie. Dlaczego nie zweryfikują wieku ,,dzieci od 14 do 17 lat”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Brytyjski Home Office nie przeprowadzi testów, które zweryfikowałyby prawdziwy wiek ,,dzieci” docierających do Wielkiej Brytanii z Calais. Władze twierdzą, że mają od 14 do 17 lat. Tymczasem niektórzy wyglądają na dwukrotnie starszych.

Zweryfikowania wieku dzieci-uchodźców poprzez badanie uzębienia i rentgen dłoni zostało wykluczone. Uznano je za ,,niedokładne, nieodpowiednie i nieetyczne”. Brytyjskie władze twierdzą, że zdają się na dokumenty przesłane przez Francję, które jednoznacznie rozstrzygają, że mężczyźni, którzy dotarli na Wyspy, to ,,dzieci”.

,,Dzieci” opuściły Calais i trafiły do Wielkiej Brytanii. Brytyjscy posłowie i dziennikarze nie wierzą, że mają od 14 do 17 lat

Tymczasem ich wygląd budzi zdziwienie. Posłowie Partii Konserwatywnej grzmią, że chcą pomagać dzieciom, a nie osobom, wykorzystującym luki w systemie.

Jednak Brytyjski Związek Dentystyczny stanowczo sprzeciwił się przeprowadzeniu testów, prosząc by zachowano prywatność ,,tych młodych bezradnych ludzi”. Dodano także, że testy są nie tylko nieprecyzyjne, ale przede wszystkim nieetyczne. Podobną opinię wydał Home Office, który jedynie przeprowadzi wywiady z młodymi ludźmi.

Wątpliwości budzi jednak wiek uchodźców, szczególnie siedmiu z nich. Program do rozpoznania wieku na podstawie zdjęcia rozstrzygnął, że jeden z nich ma 38 lat.

Jednak okazuje się, że to tyko pozory. George Gabriel z organizacji Citizens UK, która pomagała uchodźcom w obozie w Calais.

– Powód, dla którego wyglądają tak staro, jest inny. Czekali w dżungli Calais przez ponad rok w strasznych warunkach

– twierdzi.

źródło: Guardian / fot. Twitter

(1652)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.