Portal informacyjno-historyczny

Te 9 sekund posła PO rozbawiło internautów do łez. Zapomniał o „liście wstydu” Platformy?

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poseł Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec, twierdzi, że w okresie rządów jego partii „nie było zwyczaju obsadzania działaczami partyjnymi funkcji publicznych”. Nagranie wywołało lawinę drwin w mediach społecznościowych.

Obecnie media informują o kolejnych przypadkach znajdowania intratnych posad ludzi związanych z PiS w spółkach skarbu państwa. Opozycja robi wszystko, by wykorzystać ten fakt. Czasem przekraczając granice śmieszności.

 

Warto przypomnieć, że w 2012 roku Puls Biznesu opublikował listę nazwisk członków PO zatrudnionych w państwowych instytucjach i spółkach Skarbu Państwa. Sama gazeta przyznaje, że lista jest niepełna i na wymienionych nazwiskach nie kończy się sieć członków PO ich rodzin, bliskich i „znajomych królika” zatrudnionych w państwowych biznesach.

Na liście figurował m.in. były minister Aleksander Grad czy Łukasz Tusk, kuzyn Donalda Tuska.

Sam premier Tusk w 2007 roku obiecywał, że za rządów PO nie nastąpi „polityczne zawłaszczanie spółek z udziałem Skarbu Państwa”.

Oto lista wstydu PO według „Pulsu Biznesu”

1. Franciszek Adamczyk

szef rady nadzorczej Bumaru, członek rady nadzorczej KGHM

były senator PO i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada

2. Justyna Adamek

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe

3. Piotr Adamski

dyrektor MJWPU

szef ZP PO w Szydłowcu

4. Alina Ambroziak

dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

kandydatka PO w wyborach samorządowych

5. Marcin Andrukowicz

członek zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna

członek PO

6. Robert Apiecionek

członek rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux

członek ZP PO we Wrocławiu

7. Łukasz Augustyniak

starszy referent w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

8. Krzysztof Babisz

Lubelski Kurator Oświaty

wiceszef sejmiku lubelskiego z PO

9. Bartłomiej Babuśka

prezes FOB Fabios i Małopolskiego Centrum Biotechniki, członek RN sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa.

członek ZP PO w Tarnowie, radny gminy Tarnów

10. Marek Babuśka

członek zarządu Wojskowego TBS Kwatera

syn Bartłomieja Babuśki, działacza PO

11. Tadeusz Baca

członek rady nadzorczej Remy

kandydat PO w wyborach samorządowych

12. Maciej Bałtowski

wiceszef rady nadzorczej PGE

były szef, dziś wiceszef koła akademickiego PO w Lublinie

13. Robert Banasiak

członek zarządu Telefonii Dialog i członek rady nadzorczej Avista Media (obie: grupa KGHM)

były bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO

14. Zbigniew Banaszkiewicz

wiceprezes i p.o. prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim udziałem skarbu państwa szef ZP PO w Radomiu i członek zarządu regionu mazowieckiego PO

15. Marcin Barański

członek rady nadzorczej Pocztowy TUW

szef gabinetu politycznego byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z PO, były rzecznik łódzkiej PO

16. Adam Bartosik

prezes Stadniny Koni Walewice, pełnomocnik prezesa ANR

szef koła PO w Lesznie

17. Kazimierz Bąkowicz

prezes Elbisu z grupy PGE

kandydat PO w wyborach samorządowych

18. Wanda Bednaruk

kierownik jednostki ANR w Strzelcach Krajeńskich, biuro terenowe w Międzyrzeczu

kandydatka PO w wyborach samorządowych

19. Zbigniew Belowski

dyrektor i wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

były wiceszef rady powiatu radomskiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

20. Grzegorz Bień

świętokrzyski wicekurator oświaty

były dyrektor biura posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, szefowej świętokrzyskiej PO

21. Stanisław Biłda

prezes PKS Suwałki

wiceszef ZP PO w Suwałkach

22. Stanisław Bisztyga

wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

były radny województwa małopolskiego i senator PO

23. Michał Bitner

członek zarządu i doradca zarządu w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym

warszawski radny PO

24. Marek Błaszkiewicz

prezes PKS Brodnica, PKS Włocławek i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego

radny powiatu rypińskiego, wiceszef kujawsko-pomorskiego ZW PO

25. Roman Błocki

starszy inspektor w MJWPU

członek PO

26. Michał Bobowiec

wiceprezes Energii Pro (dziś Tauron Dystrybucja), członek rady nadzorczej Wirbetu

radny PO w sejmiku dolnośląskim, członek rady powiatu PO we Wrocławiu

27. Marek Bochenek

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów

członek rady powiatu tarnowskiego z PO

28. Maciej Bogucki

zastępca dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członek rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG

były radny PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada

29. Łukasz Bogudał

informatyk w MJWPU

członek PO

30. Przemysław Boleski

członek zarządu Stada Ogierów Starogard Gdański

kandydat PO w wyborach samorządowych

31. Piotr Borawski

specjalista ds. prawnych w Naftoporcie

gdański radny PO i członek ZP PO w Gdańsku, były narzeczony córki Ewy Kopacz, marszałek Sejmu z PO

32. Jerzy Borcz

zastępca dyrektora oddziału ANR w Rzeszowie

radny sejmiku podkarpackiego z PO, kandydat PO w wyborach parlamentarnych i europejskich

33. Maciej Borysewicz

koordynator w WORD w Łomży

szef rady miasta Łomży z PO, do niedawna szef PO w tym mieście

34. Romuald Bosakowski

zastępca dyrektora i dyrektor oddziału PKP Dworce Kolejowe, członek zarządu PKP, członek RN PKP LHS

członek zarządu koła PO Łódź-Śródmieście, członek łódzkiej komisji rewizyjnej PO

35. Józef Bryk

Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach

szef ZP PO w Staszowie, radny tego miasta

36. Dawid Brzozowski

od marca 2008 r. wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie

członek PO

37. Bogdan Buczyński

kierownik wydziału i główny specjalista w MJWPU

członek PO

38. Mirosław Bukiewicz

główny specjalista lubuskiego oddziału ANR

mąż Bożenny Bukiewicz, poseł PO, szefowej lubuskiego ZW PO

39. Edyta Buras-Gierada

pracownik Muzeum Wsi Kieleckiej

żona posła PO Artura Gierady

40. Piotr Cap

członek rady nadzorczej Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie

kandydat PO w wyborach samorządowych

41. Piotr Chajderowski

prezes spółki Nowy Przewoźnik z grupy LOT

były współwłaściciel spółki, którą założył Sławomir Nowak, minister transportu z PO

42. Jarosław Charłampowicz

prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek rady nadzorczej Inwest-FS

poseł PO, sekretarz dolnośląskiego ZW PO, wieloletni asystent Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO

43. Lechosław Chruścielewski

członek rad nadzorczych Stadniny Koni Strzegom i Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji

wiceszef ZP PO w Świdnicy

44. Jacek Chrzanowski

prezes WFOŚiGW w Szczecinie

członek PO, były wiceburmistrz Szczecinka

45. Krzysztof Chwiałkowski

prezes Megamed, wiceprezes EKS Skra Bełchatów

skarbnik ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych

46. Robert Ciborowski

członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Białystok i PKS Białystok

publicznie popierał i był w komitetach honorowych kandydatów PO na prezydentów miast czy europosłów

47. Mariusz Cichocki

dyrektor rejonu sprzedaży energii w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna, kierownik działu w PGE Obrót, oddział w Zamościu

członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych

48. Anna Cichoń

starszy inspektor w MJWPU

członek PO

49. Krzysztof Cichoń

członek rad nadzorczych PGE Energia i PTU Etra

wiceszef ZP PO w Puławach, radny PO tego miasta

50. Paweł Cichosz

członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość i PPH Ekto

były członek zarządu koła PO Lublin Śródmieście

51. Leszek Cieślik

prezes PKS Suwałki

były poseł PO

52. Cezary Cieślukowski

członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach

radny PO sejmiku podlaskiego, członek zarządu województwa podlaskiego

53. Piotr Cymbała

członek rad nadzorczych CSiR Energetyk (grupa PGE) i Grupy PHN

członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych

54. Tomasz Cyran

członek rad nadzorczych Ruchu i ARP

kandydat PO w wyborach do Sejmu

55. Andrzej Czajka

prezes Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

56. Patryk Czarniecki

podinspektor w MJWPU

członek PO

57. Michał Czaykowski

członek rady nadzorczej Lottomerkury (grupa Totalizatora Sportowego)

warszawski radny PO, członek gabinetów politycznych byłego ministra sportu Adama Giersza i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego

58. Andrzej Czechowski

kierownik BP ARiMR w Łomży

szef jednego z kół PO w Łomży, kandydat PO w wyborach samorządowych

59. Mirosław Czekaj

członek RN PKO BP

skarbnik Warszawy za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO

60. Paweł Czekalski

członek rad nadzorczych Agencji Rozwoju Mazowsza i PL.2012

radny PO sejmiku mazowieckiego

61. Jakub Czerwiński

członek zarządu Kopalni Soli Wieliczka Trasa Turystyczna, członek rady nadzorczej Krakowski Park Technologiczny

członek PO

62. Jan Czubała

członek rady nadzorczej ZSM PZL-ZSM

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

63. Henryk Ćwikliński

członek rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

kandydat PO w wyborach do Senatu, członek rady powiatowej PO w Gdańsku

64. Mirosław Dąbkowski

dyrektor Meditrans

ostrołęcki radny PO

65. Zbigniew Derdziuk

prezes ZUS, członek rad nadzorczych: PKP PLK, PZU i Polskich Kolei Linowych

minister w pierwszym rządzie Donalda Tuska

66. Wacław Derlicki

członek rady nadzorczej Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego

szef ZP PO w Brodnicy, były burmistrz Brodnicy

67. Kajetan d’Obyrn

prezes Kopalni Soli Wieliczka, członek rady nadzorczej Zespołu Zarządców Nieruchomości WAM

były krakowski radny PO

68. Dariusz Dolczewski

kierownik działu digitalizacji w Narodowym Instytucie Audiowizualnym

były warszawski radny PO, były szef partyjnej młodzieżówki PO, członek gabinetu politycznego ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego

69. Bartosz Domaszewicz

pełnomocnik i kierownik w WFOŚiGW w Łodzi, pracownik spółki Centrum-Hotele

radny PO w Łodzi, szef partyjnej młodzieżówki PO

70. Zbigniew Dubiel

dyrektor projektu w PKP

warszawski radny PO, były burmistrz PO w warszawskiej dzielnicy Bielany

71. Michał Dudkiewicz

członek zarządu Textilimpeksu

członek PO

72. Marcin Dulian

wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prezes Grupy Hoteli WAM

wieloletni dobry znajomy i współpracownik Bogdana Klicha, byłego ministra obrony narodowej z PO

73. Czesław Duszak

zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce

kandydat PO w wyborach samorządowych

74. Grażyna Duszak

kierownik delegatury NFZ w Ostrołęce

żona Czesława Duszaka, kandydata PO w wyborach samorządowych

75. Tomasz Dutkiewicz

prezes Stadniny Koni Iwno

ekspert PO ds. rolnictwa

76. Rafał Dworacki

starszy inspektor w MJWPU

skarbnik koła PO Warszawa Targówek

77. Marek Dymkowski

członek rady nadzorczej Dozamelu

były członek zarządu koła PO w Dzierżoniowie, kandydat PO w wyborach samorządowych

78. Tadeusz Dywan

kierownik BP ARiMR w Staszowie

wiceszef koła PO w Połańcu, członek rady PO w powiecie staszowskim

79. Ryszard Dziadak

szef oddziału WFOŚiGW w Ostrołęce

wiceszef ZP PO w Makowie Mazowieckim

80. Michał Dzięba

Członek rad nadzorczych: PGE GiEK, Naftoport i KGHM Metraco

bliski współpracownik i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada

81. Katarzyna Dziuba-Kubicka

główny specjalista w MJWPU

była pracownica klubu parlamentarnego PO

82. Paweł Dziwisz

członek zarządu PKP PLK, członek rady nadzorczej PKP i spółki córki PKP, dyrektor w PKP PLK

kandydat PO w wyborach do Sejmu

83. Jerzy Felczak

kierownik PT KRUS w Pińczowie

wiceszef PO w Pińczowie

84. Krzysztof Fidosz

kierownik i zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie

skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, kandydat PO w wyborach samorządowych

85. Tomasz Flis

prezes PGE Energia, dyrektor oddziału lubelskiego PGE Dystrybucja, szef RN PGE Dystrybucja Rzeszów i PGE ZEORK Dystrybucja

były wicewojewoda lubelski z ramienia UW, od kilku lat członek PO

86. Mariusz Frankowski

dyrektor MJWPU, członek rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej

członek PO

87. Krzysztof Frąckiewicz

inspektor w MJWPU

członek PO

88. Michał Furlepa

kierownik PT KRUS w Hrubieszowie

do niedawna wiceszef ZP PO w Biłgoraju, radny PO powiatu biłgorajskiego

89. Dorota Gajewska-Grad

dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy PGE Dystrybucja

synowa byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada

90. Janusz Gancarz

członek rady nadzorczej ZEW Niedzica

znajomy byłego wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza

91. Zdzisław Gawlik

wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1

były wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, kandydat PO w wyborach do Senatu

92. Alina Giedryś

członek zarządu PKP PLK, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PKP

była współpracowniczka prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO

93. Arkadiusz Gierat

dyrektor generalny KGHM, wiceprezes KGHM TFI, członek rad nadzorczych: KGHM Letia, Polkomtel, KGHM Cuprum, DFM Zanam-Legmet

członek PO, zaufany wiceszefa PO Grzegorza Schetyny

94. Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska

pracownik PAIIZ, koordynator zespołu w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

radna PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście, żona posła PO Marcina Kierwińskiego

95. Stanisław Gil

kierownik BP ARiMR w Hrubieszowie

wiceszef ZP PO w Hrubieszowie

96. Maciej Głaz

zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR

radny miasta Łomża

97. Arkadiusz Godlewski

prezes Parku Śląskiego

kandydat PO w wyborach na prezydenta Katowic, szef rady miasta Katowice z PO

98. Ireneusz Godzisz

dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Lubzel i PGE Dystrybucja

szef ZP PO w Zamościu i radny tego miasta, kandydat PO do Senatu

99. Edward Gondecki

wiceprezes WFOŚiGW w Opolu, członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych od WFOŚiGW, szef rady opolskiego oddziału NFZ

sekretarz ZW PO w Opolu

100. Jarosław Gorecki

prezes Grupy Zarządzającej Pomerania

gdański radny PO, członek ZP PO w Gdańsku

101. Jacek Goszczyński

wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Agro-Mana (grupa PHN), Towarowej Giełdy Energii, członek rad nadzorczych EW Turów i Ciechu

dobry znajomy i współpracownik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

102. Grzegorz Gotfryd

członek rady nadzorczej Carbotrans (grupa JSW)

były szef rady gminy w Szerzynach, członek ZP PO w Tarnowie

103. Katarzyna Góralczyk

członek rady nadzorczej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zastępca szefa PO w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto

104. Grzegorz Górniak

przedstawiciel handlowy Enei

wiceszef ZP PO w Ostrowcu Świętokrzyskim, członek rady regionu świętokrzyskiego PO

105. Andrzej Górski

dyrektor departamentu handlu i doradca zarządu w Enei

były asystent posła PO Konstantego Miodowicza, członek ZP PO w Kielcach

106. Krzysztof Grabczuk

członek rady nadzorczej Narodowego Centrum Sportu

radny sejmiku i wicemarszałek województwa lubelskiego z PO

107. Aleksander Grad

prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1

były poseł PO i minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska

108. Marcin Granosik

prezes Textilimpeksu, członek rady nadzorczej Centrum-Hotele

zastępca skarbnika Zgierza za wiceprezydentury Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i byłego ministra sprawiedliwości

109. Renata Granowska

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu

wrocławska radna PO, członek ZP PO we Wrocławiu

110. Witold Grzybowski

wiceprezes Energo-Utechu, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

111. Janusz Hałas

członek rad nadzorczych Agtelu (grupa PGE) i Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa

członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, były wiceszef rady powiatu

112. Edward Hartwich

członek rad nadzorczych Pomorskiej SSE i Portu Lotniczego Bydgoszcz

członek kujawsko-pomorskiego ZW PO, wicemarszałek tego województwa z PO

113. Marian Hatko

zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR

członek PO, były sekretarz koła partyjnej młodzieżówki PO w Kielcach

114. Władysław Husejko, nie żyje

dyrektor biura WFOŚiGW w Koszalinie

były marszałek województwa zachodniopomorskiego z PO, były radny PO w Koszalinie

115. Marcin Idzik

wiceprezes Bumaru i członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych: Bumar Amunicja i Cenzin

były wiceminister obrony narodowej w rządach PO, były asystent Bogdana Klicha z PO, kiedy ten był europosłem

116. Jadwiga Irla

dyrektor kieleckiego oddziału PFRON

szefowa ZP PO w Pińczowie, kandydatka PO w wyborach do Sejmu

117. Iga Isańska-Rosół

pracownik MJWPU

żona Marcina Rosoła, szefa gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO

118. Stanisław Iwan

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Świnoujście

były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego

119. Marcin Jabłoński

członek rad nadzorczych: Zielonogórskiego Rynek Rolno-Towarowego i Przewozów Regionalnych

wojewoda lubuski, były marszałek województwa lubuskiego z PO

120. Witold Jabłoński

członek rady nadzorczej Postdaty (grupa Poczty Polskiej)

były wicemarszałek zachodniopomorski z PO

121. Krzysztof Jagiełło

prezes dwóch spółek z grupy Bumar: ZM Tarnów i OBR Sprzętu Mechanicznego

znajomy z Tarnowa Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO

122. Robert Jagła

dyrektor WORD w Wałbrzychu, prezes Rivendell i prokurent Grabineksu (spółek córek ARP)

szef ZP PO w Świdnicy, krewny żony Zbigniewa Chlebowskiego, byłego szef klubu poselskiego PO

123. Michał Jamiński

zastępca kierownika wydziału w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek

124. Andrzej Jamrozik

dyrektor oddziału ANR we Wrocławiu, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego

radny powiatowy PO we Wrocławiu, szef koła PO w Kątach Wrocławskich

125. Michał Janicki

członek rady nadzorczej KGHM Letia

członek PO we Wrocławiu, do niedawna wiceprezydent tego miasta

126. Lilla Jaroń

wiceprezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, członek rady nadzorczej WP Hala Ludowa

wiceminister edukacji w rządzie Donalda Tuska, była radna PO powiatu wrocławskiego

127. Stanisław Jarzyna

prezes Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów

radny PO powiatu świdnickiego, wiceszef ZP PO w Świdnicy

128. Małgorzata Jaśkowiak

kierownik PT KRUS w Morągu

szefowa koła PO w Morągu, była radna wojewódzka PO

129. Małgorzata Jawor

członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy KGHM i trzech spółek samorządu województwa dolnośląskiego członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

130. Lech Jaworski

prezes Instytutu Filmowego Max-Film i prokurent dwóch jego spółek zależnych, członek zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, członek rady nadzorczej Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

warszawski radny PO, członek zarządu PO w stolicy

131. Andrzej Jeznach

wiceprezes PGE Górnictwo i Energetyka, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PGE

członek ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych

132. Paweł Jeż

prezes KP Zagłębie Lubin (grupa KGHM)

kandydat PO w wyborach samorządowych

133. Katarzyna Jędruszczak

główny specjalista w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

134. Zbigniew Jurkowski

pracownik PKS Wschód

lubelski radny PO

135. Tomasz Kacprzak

zastępca dyrektora WORD w Łodzi

członek rady krajowej PO, szef rady miasta Łodzi, były szef partyjnej młodzieżówki PO

136. Jacek Kaczorowski

prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PGE

członek PO

137. Jarosław Kania

prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i członek rady nadzorczej jego spółki zależnej, członek rady nadzorczej katowickiej SSE

radny PO w Rudzie Śląskiej, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO

138. Rafał Kaniewski

starszy specjalista w MJWPU

były radny PO warszawskiej dzielnicy Włochy

139. Marek Karczewski

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski

członek PO, były radny PO w Poznaniu

140. Monika Karlińska

Członek rady nadzorczej Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa (grupa Tauronu)

zasiadała w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego razem z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu w rządzie PO

141. Joanna Karweta

pracownik Parku Śląskiego

gliwicka radna PO

142. Marek Kasicki

wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych czterech jej spółek córek

członek PO

143. Emilia Kawka-Patek

prezes WFOŚiGW w Toruniu

członek ZP PO we Włocławku

144. Marcin Kędracki

prezes Gliwickiej Agencji Turystycznej, członek rady nadzorczej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów

były wiceszef sejmiku śląskiego z PO, szef koła PO w Żywcu,

145. Magdalena Kielewicz-Kaczyńska

kierownik ostrołęckiego wydziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

była wiceprezydent Ostrołęki z PO

146. Andrzej Kierwiński

członek rady nadzorczej spółki Argo (grupa PHN)

członek PO, ojciec posła PO Marcina Kierwińskiego

147. Marcin Kierwiński

wiceprezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, członek rady nadzorczej spółki Kaskada

poseł PO, sekretarz mazowieckiego ZW PO

148. Krzysztof Kilian

prezes PGE, wiceprezes Polkomtela, członek rad nadzorczych: PL2012, KGHM TFI, Atom Trefl Sopot

wieloletni przyjaciel premiera Donalda Tuska z PO, razem zakładali Kongres Liberalno-Demokratyczny

149. Maciej Kleczkowski

zastępca dyrektora WORD w Ostrołęce

ostrołęcki radny PO, wiceszef ZP PO w tym mieście, szwagier posła PO Andrzeja Kani

150. Mateusz Klemenski

prezes dwóch spółek ANR: PPH Akropol i GRH Żydowo

członek PO, były asystent Rafała Grupińskiego, szefa klubu PO w Sejmie

151. Marcin Klemenski

specjalista w poznańskim oddziale ANR

bratanek Mateusza Klemenskiego

152. Józef Klim

wiceprezes PKS Białystok

były poseł PO

153. Wiesława Kluk

członek rady nadzorczej Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów

radna PO miasta Świebodzice

154. Wacław Klukowski

członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie

były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego, kandydat PO w wyborach samorządowych

155. Krzysztof Kłak

członek rad nadzorczych: Poldim Dębica i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

szef ZP PO w Przeworsku, członek rady krajowej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

156. Magdalena Kobos

członek rad nadzorczych PAIIZ i Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji

rzecznik prasowy ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego

157. Marek Koczwara

doradca prezesa ZCh Zachem, członek rady nadzorczej Zachem UCR, prezes trzech spółek zależnych firmy Meble Emilia: Racjonalizacji, Cybernetyki, Konstruktorska

dobry znajomy Donalda Tuska z czasów działalności w Kongresie Liberalno-Demokratycznym

158. Aleksandra Kodym

główny specjalista w MJWPU

członek PO

159. Radosław Kołaciński

prezes dwóch spółek z grupy Energa-Operator, członek rad nadzorczych Szpitali Wielkopolski i Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego

kaliski radny PO, członek ZP PO w Kaliszu

160. Andrzej Komański

członek zarządu, a potem wiceprezes Polskich Tatr, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski

zasiadał z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu, w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

161. Zygmunt Komar

pełnomocnik prezesa ANR, prezes Stadniny Koni Liski

radny powiatowy PO w Ostródzie

162. Krzysztof Konaszewski

prezes PGE Energia Odnawialna, członek zarządu PGNiG Energia, członek rad nadzorczych PGE ZEW Dychów, Elektrowni Wodnej Żarnowiec i Energo Utech

wiceminister skarbu w rządzie Jerzego Buzka, występował na konferencjach energetycznych jako ekspert PO

163. Włodzimierz Konecki

zastępca dyrektora warszawskiego oddziału ARiMR, członek rady nadzorczej PKS Radom

były radny PO w Radomiu

164. Andrzej Konieczny

wiceprezes WFOŚiGW i członek rady nadzorczej spółki zależnej WFOŚiGW, prezes Funduszu Górnośląskiego

członek rady powiatu rybnickiego PO

165. Sławomir Kopeć

prezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki od niego zależnej, prezes Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej

kandydat PO w wyborach do Sejmu

166. Sławomir Koprowski

prezes Polmosu Toruń, prezes Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

członek PO we Włocławku

167. Marek Kordecki

zastępca dyrektora WORD w Siedlcach, członek rady nadzorczej PKS Radom

szef ZP PO w Siedlcach, siedlecki radny PO

168. Krzysztof Kosiński

Prezes EW Turów, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Turów

współpracownik byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada

169. Adam Kosior

zastępca dyrektora szpitala psychiatrycznego w Radomiu

członek ZP PO w Radomiu

170. Kazimierz Kostrzanowski

prezes Agtelu z grupy PGE

członek ZM PO w Krasnymstawie, kandydat PO w wyborach do Sejmu

171. Bogdan Kościuch

wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach

Wiceszef ZP PO w Suwałkach, kandydat PO w wyborach samorządowych

172. Andrzej Kotala

prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie

prezydent Chorzowa z PO, szef ZP PO w tym mieście

173. Maria Kowalewska-Koska

prezes spółki Port Gdański Eksploatacja, członek rady nadzorczej Gdańskich Zakładów Elektronicznych Unimor

kandydat PO w wyborach do Sejmu

174. Tomasz Kowalewski

członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski

były dyrektor biura poselskiego posła PO Mariusza Grada

175. Tomasz Kowalski

informatyk w MJWPU

członek zarządu koła PO Warszawa Targówek, kandydat PO w wyborach samorządowych

176. Józef Kozłowski

członek rady nadzorczej Energo-Inwest-Brokera, szef rady nadzorczej KKS Turów

szef ZP PO w Zgorzelcu, członek dolnośląskiego ZW PO, radny sejmiku dolnośląskiego

177. Stanisław Kracik

prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe

członek PO, kandydat PO w wyborach do Senatu

178. Sylwia Krajewska

kierownik sekcji w biurze prezesa ANR

radna PO na warszawskim Ursynowie

179. Dorota Krall

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe

180. Piotr Krasnodęmbski

główny specjalista i kierownik w Centrum Usług Wspólnych

radny PO warszawskiej dzielnicy Ochota

181. Mieczysław Kraśniański

wicedyrektor kopalni Rudna z grupy KGHM, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy

członek ZP PO w Lubinie, lubiński radny powiatowy PO

182. Marzena Krauz-Borys

członek rady nadzorczej Mercu Software z grupy KGHM

żona Piotra Borysa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego z PO

183. Krzysztof Krauze

członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

członek zarządu koła PO w Szczecinie

184. Magdalena Kreter-Bartkiewicz

członek rady nadzorczej Mazowieckiego Centrum Stomatologii

szefowa koła PO w Brwinowie, członek ZP PO w Pruszkowie

185. Adam Krupa

zastępca dyrektora opolskiego oddziału ANR

były poseł PO

186. Paweł Kryzan

zastępca zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej

wiceszef koła PO Szczecin Śródmieście, kandydat PO w wyborach samorządowych

187. Rafał Krzemień

zarządca i prezes Dipservice, członek zarządu Warszawskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Nieruchomości, członek rad nadzorczych: Kaskady, Agro-Mana, Herbapolu

były członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

188. Krzysztof Krzysztofiak

prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki zależnej od KPT

wieloletni znajomy Bogdana Klicha, ministra obrony w pierwszym rządzie Donalda Tuska

189. Arkadiusz Kubiec

wicedyrektor WORD w Kielcach

były szef koła PO w Kielcach, kandydat PO w wyborach samorządowych

190. Przemysław Kuczkowski

zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR

kandydat PO w wyborach do Sejmu i sejmiku

191. Marcin Kulicki

prezes Krajowej Spółki Cukrowej, wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza, członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości

były wiceprezydent Siedlec z PO

192. Jędrzej Kunowski

kierownik w Dipservice, zastępca dyrektora w Warszawskim Holdingu Nieruchomości

radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek

193. Beata Kurbiel

dyrektor w PERN Przyjaźń, członek zarządu Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

wieloletnia bliska współpracownica Adama Leszkiewicza, byłego wiceministra skarbu

194. Wojciech Kurek

prezes ZEORK Dystrybucja, dyrektor oddziału PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej

były szef ZP PO w Skarżysku, były radny PO sejmiku świętokrzyskiego

195. Tomasz Kurzawa

członek zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria

sekretarz ZP PO w Świdnicy, były radny PO powiatu świdnickiego

196. Roman Kusek

członek rad nadzorczych: Kaskada, Tauron Sprzedaż, Bio-Energia (grupa PGE)

członek rady PO powiatu tarnowskiego

197. Wojciech Kuźmiński

prezes ANR, prezes Infraparku Police (grupa ZCh Police)

szef rady powiatu pyrzyckiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

198. Sebastian Kwiatkowski

główny specjalista i dyrektor departamentu w Krajowej Spółce Cukrowej

brat Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska

199. Jacek Lachert

inspektor w MJWPU

członek PO

200. Małgorzata Laskus

podinspektor, specjalista i starszy inspektor w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Mokotów

201. Janusz Leman

dyrektor gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego

wiceszef koła PO Gdańsk-Wrzeszcz, członek rady powiatowej PO

202. Judyta Lemm

pracownik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

szczecińska radna PO

203. Gabriela Lenartowicz

prezes WFOŚiGW w Katowicach i członek RN dwóch spółek, w którym WFOŚiGW ma udziały

była radna PO w sejmiku śląskim, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO

204. Adam Leszkiewicz

wiceprezes i prezes ZAK Kędzierzyn, członek rad nadzorczych ZAKSA, Polskiego Konsorcjum Chemicznego i CTL Chemkol

od lat bliski współpracownik Aleksandra Grada z PO, wiceministra skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska

205. Artur Lewczuk

wiceprezes i prezes Towarzystwa Gospodarczego Bewa

mąż Elzbiety Radziszewskiej, posłanki PO i byłej sekretarz stanu w KPRM

206. Grzegorz Lipiec

dyrektor krakowskiego oddziału Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego

sekretarz małopolskiego ZW PO, radny wojewódzki PO

207. Wojciech Lis

szef stacji obsługi w PKS Radom

brat marszałek Sejmu Ewy Kopacz z PO

208. Paweł Lisiewicz

członek rad nadzorczych siedmiu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

dyrektor gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego, były dyrektor w resorcie skarbu za kadencji Aleksandra Grada

209. Marek Litka

wiceprezes PERN Przyjaźń, członek rad nadzorczych Naftoportu, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Operatora Logistycznego Paliw Płynnych

członek PO związany z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem z PO

210. Krzysztof Lodziński

członek rady nadzorczej Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

szef pomorskiego sądu koleżeńskiego PO

211. Witold Lorek

zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału KRUS

kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych

212. Sebastian Lorenc

członek rad nadzorczych Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Sanatoriów Dolnośląskich

wrocławski radny PO

213. Dariusz Lubera

prezes Tauronu i członek rad nadzorczych czterech spółek zależnych

wieloletni znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada

214. Dorota Lutomierska

zarządca komisaryczny i likwidator PBU Holdbud

warszawska radna PO

215. Daniel Łaga

kierownik zespołu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście

216. Michał Łagoda

członek rad nadzorczych Enei i Szpitali Wielkopolski

członek zarządu koła PO w Poznaniu

217. Bronisław Łakota

dyrektor rejonu sprzedaży energii w Wieluniu (grupa PGE)

wiceszef ZP PO w Pajęcznie, kandydat PO w wyborach samorządowych

218. Władysława Łangowska

kierownik BP ARiMR w Tuchomiu

była wójt Parchowa, kandydatka PO w wyborach samorządowych

219. Bolesław Łączyński

członek rady nadzorczej ESP Usługi (grupa PGE)

radny sejmiku małopolskiego z PO, członek rady regionu małopolskiego PO

220. Stanisław Łęski

dyrektor PGE Dystrybucja, oddział Łódź-Miasto

członek komitetu honorowego kandydata PO na prezydenta Radomska

221. Jarosław Łojko

dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR

sekretarz zachodniopomorskiego ZW PO, radny PO sejmiku zachodniopomorskiego

222. Agnieszka Łopieńska

główny specjalista w MJWPU

członek PO

223. Michał Łuczak

administrator oddziału ANR w Gryfinie

były szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO

224. Andrzej Łuczycki

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, członek rady nadzorczej Państwowych Magazynów Usługowych

radny PO sejmiku mazowieckiego, były senator PO

225. Maria Łukaszewicz

prezes COBO, członek zarządu Grupy PHN

warszawska radna PO, była burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursus

226. Jarosław Machnicki

dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

szef ZP PO w Kielcach, radny PO w tym mieście

227. Tadeusz Maćkała

dyrektor w kopalni z grupy KGHM, członek RN pięciu spółek kontrolowanych pośrednio lub bezpośrednio przez skarb państwa

były poseł i senator PO

228. Łukasz Magin

prezes Centrum-Hotele

były wiceprezydent Łodzi z PO, łódzki radny PO

229. Sylwia Maksim-Wójcicka

kierownik wydziału w MJWPU

radna PO miasta Łomianki

230. Tomasz Malczewski

dyrektor oddziału regionalnego w Gdańsku i członek zarządu Poczty Polskiej, członek rady nadzorczej Postdaty

były członek ZP PO w Gdyni, uczestnik kampanii wyborczych Donalda Tuska

231. Dariusz Małkowski

szef Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce (jednostka OHP)

sekretarz ZP PO w Ostrołęce

232. Arkadiusz Marchewka

pracownik spółki Polskie Terminale

szczeciński radny PO

233. Jerzy Marciniak

prezes Azotów Tarnów, ZAK Kędzierzyn Koźle i Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

wieloletni dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, kandydat PO w wyborach do sejmiku

234. Michał Marcinkiewicz

konsul w Finlandii od kilku tygodni

były poseł PO

235. Justyna Markowska

starszy specjalista w MJWPU

członek PO

236. Maciej Martyniak

koordynator BIP w MJWPU

członek PO

237. Ewa Masny

pracownik Ośrodka Rozwoju Edukacji (instytucja MEN)

warszawska radna PO

238. Mateusz Matejewski

Szef Centrum Usług Wspólnych, członek rad nadzorczych PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz, Geovity (grupa PGNiG), TON Agro, Polskiego Holdingu Nieruchomości

były szef PO w powiecie myślenickim

239. Jacek Matusiewicz

wiceprezes i prezes Funduszu Górnośląskiego, prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (spółka córka Elektrowni Chorzów)

skarbnik śląskiego ZW PO, brat Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO

240. Rafał Mazur

członek rady nadzorczej KGHM Letia

wiceszef koła PO w Szklarskiej Porębie

241. Piotr Mazurek

dyrektor biura bezpieczeństwa w Exatelu (grupa PGE), członek rady nadzorczej Investonu (grupa PHN)

warszawski radny PO

242. Zbigniew Mazurkiewicz

zastępca dyrektora WORD w Radomiu

skarbnik ZP PO w Radomiu

243. Tomasz Melan

członek zarządu i prezes Zarządu Portu Morskiego Police, wiceprezes Remechu (obie: grupa ZCh Police), członek rady nadzorczej Portu Rybackiego Gryf

członek zarządu PO w Szczecinie

244. Jan Mędrzak

członek rad nadzorczych WAS (grupa PP Porty Lotnicze) i Pocztowej Agencji Usług Finansowych

łódzki radny PO, były szef tej partii w Łodzi

245. Jan Michalski

prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE

senator PO, wiceszef ZM i ZP PO w Zgorzelcu

246. Renata Michałowska

starszy specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Targówek

247. Szymon Midera

wiceprezes Banku Pocztowego i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek oraz Pocztowego TUW

szef społecznych doradców prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO, prowadził jej kampanię wyborczą

248. Anna Mierzejewska

kierownik wydziału w MJWPU

córka Jerzego Mierzejewskiego z PO, byłego radnego powiatu warszawskiego zachodniego

249. Sławomir Miklicz

członek rady nadzorczej PGE ZEORK

członek podkarpackiego ZW PO, członek zarządu województwa podkarpackiego

250. Konrad Mikołajski

prezes ZCh Zachem i spółki córki, członek rad nadzorczych sześciu spółek z grupy ZCh Zachem i Portu Lotniczego Bydgoszcz

członek PO

251. Karolina Mioduszewska

starszy inspektor w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Ursynów

252. Krzysztof Miszewski

zastępca kierownika w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek

253. Tomasz Możejko

szef lubuskiego oddziału ANR

szef sejmiku lubuskiego z PO, sekretarz lubuskiego ZW PO

254. Andrzej Mulawa

członek zarządu PKP LHS, prezes PKS Zamość, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Horyniec

wiceszef ZP PO w Zamościu, były radny PO w sejmiku lubelskim

255. Jacek Mysiorek

kierownik BP ARiMR w Stargardzie Szczecińskim

skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim

256. Anna Naszkiewicz

prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach

szefowa ZP PO w Suwałkach, kandydatka PO w wyborach samorządowych

257. Maciej Nawrocki

dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego

były radny sejmiku lubuskiego z PO i szef koła PO w Gorzowie Wielkopolskim

258. Tomasz Nawrocki

dyrektor mazowieckiego oddziału, wiceprezes i prezes ANR

były radny PO w Siedlcach

259. Anna Neska

koordynator w MJWPU

synowa Elżbiety Neski, radnej PO warszawskiej dzielnicy Bielany

260. Zbigniew Neska

wicedyrektor ośrodka szkolno-wychowawczego podległego marszałkowi Mazowsza

radny PO w Radomiu

261. Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk

członek rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa

członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

262. Ireneusz Niemiec

prezes PKS Nowy Sącz, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów

kandydat PO w wyborach samorządowych

263. Adam Nieroda

pracownik spółki Hotele Centrum

gdański radny PO, były asystent dwóch posłów PO

264. Dorota Obzejta-Żbikowska

główny specjalista w MJWPU

kandydatka PO w wyborach do Sejmu, żona Piotra Żbikowskiego, wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota z PO

265. Waldemar Olczyk

zastępca łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego

kandydat PO w wyborach samorządowych

266. Jerzy Olejniczak

zarządca komisaryczny PHSR Agroma

były radny PO sejmiku łódzkiego

267. Włodzimierz Olszewski

dyrektor pomorskiego oddziału ANR

były radny PO w powiecie puckim i wicewójt gminy Krokowa

268. Marek Ordyczyński

dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR

szef ZP PO w Leżajsku

269. Klaudiusz Ostrowski

główny specjalista w MJWPU

członek PO

270. Mariusz Osuch

członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski

członek rady powiatu ostrowieckiego PO

271. Anna Pabisiak

członek rady nadzorczej Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie

warszawska radna PO

272. Bartłomiej Pachis

prezes Polskich Terminali i prokurent Terminalu Promowego Świnoujście, członek rad nadzorczych Remach GRI, (grupa ZCh Police) i Przewozów Regionalnych

szef ZP PO w Policach, radny tego miasta z PO

273. Andrzej Panasiuk

członek zarządu PKP, prezes TK Telekom, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PKP, szef rady nadzorczej Poczty Polskiej

wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska

274. Hubert Papaj

członek zarządu Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych, członek rady nadzorczej Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

zastępca prezydenta Jeleniej Góry z PO, były szef rady miasta, szef ZP PO w Jeleniej Górze

275. Zbigniew Papierski

prezes Postdaty (grupa Poczta Polska)

członek rady regionu łódzkiego PO

276. Stanisław Papuga

zastępca dyrektora Elektrowni Bełchatów (grupa PGE), członek rad nadzorczych Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i ZPBE Energopomiar (grupa PGE)

kandydat PO w wyborach do rady miasta Bełchatowa

277. Jacek Patro

prezes PKS Biłgoraj

były szef ZP PO w Biłgoraju, radny PO tego miasta

278. Urszula Pawlak

główny specjalista w MJWPU

była szefowa ZP PO w Sochaczewie, kandydatka PO na burmistrza Sochaczewa

279. Danuta Pawlus

kierownik PT KRUS w Bytowie

kandydatka PO w wyborach samorządowych

280. Jarosław Perzyński

prezes E-Telbank

kandydat PO w wyborach samorządowych

281. Ireneusz Pietraszek

zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR i świętokrzyskiego oddziału KRUS

członek ZP PO w Kielcach, były komisarz Włoszczowy z nadania Donalda Tuska

282. Lucjan Pietrzczyk

świętokrzyski wicekurator oświaty

poseł PO, były radny powiatowy i wojewódzki PO

283. Magdalena Piłat

członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

asystentka Adama oleszkiewicza, byłego wiceministra skarbu w rządzie Donalda Tuska

284. Ryszard Piskorski

szef rady nadzorczej PKS Zamość

członek władz PO w lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych

285. Marzena Piszczek

wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, szefowa rad nadzorczych PKO BP, Azotów Tarnów i PZU

dobra znajoma byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

286. Adam Pleczeluk

główny specjalista w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

287. Leszek Plich

członek zarządu PGE Dystrybucja Łódź-Teren, zastępca dyrektora tamtejszego oddziału PGE Dystrybucja

kandydat PO w wyborach samorządowych

288. Mirosław Płuciennik

członek zarządu i prezes Stadniny Koni Galewice

szef ZP PO w Skierniewicach

289. Grzegorz Pobrotyn

pracownik ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim

kandydat PO w wyborach samorządowych

290. Jacek Podlewski

wiceprezes ANR, wiceprezes i prezes PGE Energia Odnawialna, członek rad nadzorczych czterech spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

związany z PO, z rekomendacji tej partii był wiceszefem ANR

291. Grzegorz Podlewski

prezes Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy

były szef koła PO w Tychach

292. Jerzy Pokój

członek rady nadzorczej spółki Interferie (grupa KGHM)

szef sejmiku dolnośląskiego z PO

293. Adam Poniewski

dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR

kandydat PO w wyborach samorządowych

294. Mariusz Popielarz

członek rady nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego

ostrołęcki radny PO, szef ZP PO w Ostrołęce

295. Mariusz Popławski

informatyk w MJWPU

członek PO

296. Marek Poręba

dyrektor WORD w Rzeszowie

radny PO powiatu rzeszowskiego

297. Maria Porębowicz

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe

298. Krystyna Poślednia

prezes WFOŚiGW w Poznaniu i członek rady nadzorczej spółki, w której WFOŚiGW ma udziały

poseł PO, była radna PO sejmiku wielkopolskiego

299. Józef Przybylski

zastępca kierownika BP ARiMR w Sandomierzu

szef koła PO w Łagowie, kandydat PO w wyborach samorządowych

300. Andrzej Pyziak

członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Opolu

wójt gminy Rudniki, członek PO

301. Wiesław Raboszuk

dyrektor MJWPU

członek zarządu województwa mazowieckiego z PO, były radny PO na warszawskim Targówku

302. Andrzej Rakowicz

członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek

członek rady krajowej PO

303. Sebastian Ramenda

prezes PKS Kraków i członek rady nadzorczej spółki córki Regionalny Dworzec Autobusowy

radny PO powiatu wadowickiego, szwagier Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego z PO

304. Antoni Rapacz

prezes Przedsiębiorstwa Produkcji i Hodowli Ryb Słodkowodnych, członek rad nadzorczych Agro-Mana i Intraco (obie: grupa PHN)

kandydat PO w wyborach do Sejmu, dobry znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada

305. Zbigniew Rapciak

prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych Poczty Polskiej i PLL LOT

były wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska

306. Bożena Rojewska

prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

katowicka radna PO, wiceszefowa katowickiego koła PO

307. Marcin Rolnik

członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, główny specjalista i kierownik wydziału w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście

308. Jerzy Romanowski

zastępca dyrektora gdańskiego oddziału ANR

radny PO powiatu elbląskiego, kandydat PO w wyborach do Sejmu

309. Henryk Rosiek

prezes Strzegomskich Zakładów Mechanicznych Zręb

radny PO powiatu świdnickiego

310. Marcin Rosół

wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza

były szef biura klubu parlamentarnego PO i gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO

311. Wiesław Różycki

członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość, Kopalni Wapienia Czatkowice i Lubelskiego Węgla Bogdanka

były wicewojewoda podkarpacki, kandydat PO w wyborach do sejmiku

312. Piotr Rudzki

członek rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Poznańskich i Elektrowni Rybnik, pełnomocnik wspólnika w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym

zastępca burmistrza Bielan z PO

313. Aleksandra Ruszczyk

sekretarka w MJWPU

członek rodziny Leszka Ruszczyka, wicemarszałka województwa mazowieckiego z PO

314. Leszek Ruszczyk

zarządca komisaryczny i prezes PKS w Radomiu

wicemarszałek województwa mazowieckiego z PO, wiceszef ZP PO w Radomiu

315. Mirosław Rybicki

członek zarządu Grupy Zarządzającej Pomerania

brat Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w kancelarii prezydenta i do niedawna posła PO

316. Aleksandra Ryng

podinspektor i główny specjalista w MJWPU

członek PO

317. Marek Rząsowski

członek rad nadzorczych Agencji Mienia Reliqum, Epekoksu, Pol-Miedź Transu

były szef i rzecznik PO w Wałbrzychu

318. Andrzej Rzońca

członek rady nadzorczej Totalizatora Sportowego

członek Rady Polityki Pieniężnej z rekomendacji PO

319. Joanna Sadowska

kierownik wydziału w MJWPU

członek PO

320. Krzysztof Salwach

członek rady nadzorczej Ciechu

współautor programu PO dla rolnictwa

321. Agnieszka Sardecka

członek zarządu Poczty Polskiej, członek rad nadzorczych Banku Pocztowego i Ruchu

znajoma i współpracowniczka Macieja Jankowskiego, byłego wiceministra infrastruktury w rządach Donalda Tuska

322. Włodzimierz Sarnecki

członek zarządu KWB Bełchatów, zastępca oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

kandydat PO w wyborach samorządowych

323. Jerzy Sarnowski

wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie

szef koła PO w Białogardzie

324. Tomasz Sadzyński

prezes Łódzkiej SSE

były łódzki radny PO, sekretarz województwa i komisarz Łodzi z PO

325. Joanna Schmid

wiceprezes Tauronu, członek rad nadzorczych Elektrowni Stalowa Wola i Tauron Ciepło

była wiceminister skarbu i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

326. Edward Schmidt

prezes Miedziowego Centrum Zdrowia, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Cieplice (obie: grupa KGHM)

mąż Barbary Schmidt, wiceszefowej rady powiatu lubińskiego z PO

327. Artur Sebesta

wiceprezes i prezes ZR Rekom, prezes ZAK Serwis i Prorem (wszystkie: grupa Azoty Tarnów)

syn Józefa Sebesty, marszałka województwa opolskiego z PO

328. Paweł Sęk

członek rady nadzorczej OBR Przemysłu Rafineryjnego

członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

329. Zbigniew Sieja

dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego

były radny PO powiatu wrocławskiego

330. Tomasz Sieradz

dyrektor PN Centrala Nasienna i prezes spółki Centrala Nasienna, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy

radny PO na warszawskim Ursynowie, były burmistrz tej dzielnicy i wiceprezydent Warszawy

331. Jarosław Siergiej

prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

członek PO, związany z europosłem Sławomirem Nitrasem, członkiem zarządu krajowego PO

332. Dariusz Sitko

wicedyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, członek rady nadzorczej PKS Kielce

członek PO

333. Stefan Skonieczny

zastępca dyrektora i dyrektor gdańskiego oddziału KRUS

szef rady miasta Pruszcz Gdański z PO, członek ZP PO w Gdańsku

334. Mariusz Skupski

główny specjalista BP ARiMR w Sejnach

skarbnik ZP PO w Sejnach

335. Tomasz Słodkowski

członek rady nadzorczej, wiceprezes i prezes Atomu Trefl Sopot, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, członek rady nadzorczej Armatury Kraków

były gdański radny PO, były asystent ministra Sławomira Nowaka z PO, wiceszef ZP PO w Gdańsku

336. Piotr Służewski

kierownik PT KRUS w Biłgoraju

członek ZP PO w Biłgoraju

337. Iwona Smolińska

pracownik MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

338. Robert Sobol

członek rady nadzorczej Koksowni Przyjaźń

były radny PO w Nowym Sączu

339. Agnieszka Sobolewska

dyrektor biura WFOŚiGW w Szczecinie

radna PO sejmiku zachodniopomorskiego

340. Ilona Soja-Kozłowska

zastępca kierownika w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Bielany

341. Maria Sokoll

zastępca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie.

szefowa kampanii wyborczych PO w warmińsko-mazurskim

342. Liliana Sonik

wicedyrektor TVP Info

żona europosła PO Bogusława Sonika

343. Robert Soszyński

prezes PERN Przyjaźń i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek: Naftoportu i Naftoru

były członek rady krajowej PO i szef sejmiku mazowieckiego

344. Marek Sowa

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów

marszałek województwa małopolskiego z PO, członek małopolskiego ZW PO

345. Karol Stasik

prezes Zakładów Ceramicznych Bolesławiec

szef rady powiatu bolesławieckiego z PO, szef ZP PO w Bolesławcu

346. Grzegorz Stawowy

dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie

krakowski radny PO, wiceszef PO w Krakowie

347. Radosław Stępień

członek rady nadzorczej Banku Pocztowego

zastępca prezydenta Łodzi z PO, wiceminister infrastruktury i transportu w rządach Donalda Tuska

348. Ryszard Strzyżewicz

prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

były skarbnik PO w Gdyni, członek rady powiatu PO

349. Paweł Strzyżewski

prezes Przedsiębiorstwa Rolnego Rusko i Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola

kandydat PO w wyborach samorządowych

350. Joanna Stuglik

członek rad nadzorczych PGNiG i Ruchu

kandydatka PO w wyborach samorządowych

351. Andrzej Styn

kierownik BP ARiMR w Pucku, dyrektor oddziału pomorskiego ARiMR

radny PO powiatu puckiego, bliski współpracownik Kazimierza Plocke, wiceministra rolnictwa

352. Michał Suliborski

starszy inspektor w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe

353. Jacek Suski

dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

radny PO powiatu nyskiego, członek władz PO województwa opolskiego

354. Karol Szczepaniak

dyrektor oddziału i pełnomocnik w Pol-Miedź Transie

głogowski radny PO

355. Renata Szczepańska

członek rad nadzorczych ZEW Solina-Myczkowce i Eko-Top

wójt gminy Cisna, kandydatka PO w wyborach do Sejmu

356. Krzysztof Szczypiór

zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego

kandydat PO w wyborach do Sejmu

357. Alina Szełemej

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Szczawno-Jedlina

wałbrzyska radna PO

358. Mieczysław Szewczyk

członek rad nadzorczych PKS Myszków i Funduszu Górnośląskiego

sekretarz koła PO w Myszkowie

359. Jerzy Sztejmiec

członek rady nadzorczej spółki Energetyczne Systemy Pomiarowe (grupa PGE)

kandydat PO w wyborach samorządowych

360. Andrzej Szturgulewski

kierownik BP ARiMR w Sejnach

starosta sejneński z PO, szef ZP PO w Sejnach

361. Ewa Szydłowska

kierownik BP ARiMR w Lesku

sekretarz ZP PO w Lesku

362. Krzysztof Szymański

starszy specjalista w MJWPU

członek PO

363. Grażyna Świtoń-Pawlicka

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów Zdrój

sekretarz koła PO w Szczytnej

364. Marek Tałasiewicz

prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO

365. Jacek Tarasiewicz

kierowca w MJWPU

członek PO

366. Piotr Targiński

zastępca dyrektora departamentu energetyki jądrowej w PGE, członek rady nadzorczej PFK Gaskon

były szef gabinetu politycznego Grzegorza Schetyny jako ministra spraw wewnętrznych i administracji

367. Jan Tomaka

prezes WFOŚiGW w Rzeszowie i członek rady nadzorczej Eko-Top

były poseł PO

368. Joanna Tracz-Łaptaszyńska

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Wola

369. Zofia Trębicka

współpracuje na podstawie umów zleceń ze spółkami z grupy PHN

warszawska radna PO

370. Krzysztof Tumialis

członek zarządu PKS Suwałki

do niedawna suwalski radny PO

371. Łukasz Tusk

specjalista w ANR w Oleśnie

były poseł PO

372. Paweł Tyburc

główny specjalista i naczelnik wydziału w ARiMR

szef rady warszawskiej dzielnicy Białołęka z PO

373. Wojciech Tyfel-Łączkowski

główny specjalista w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

374. Krzysztof Urbaniak

dyrektor poznańskiego oddziału ANR, członek zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

brat Jarosława Urbaniaka, prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego i byłego posła PO

375. Wiesław Urbański

członek rady nadzorczej Post-Tel (grupa Poczty Polskiej)

popierał kandydatkę PO Hannę Zdanowską w wyborach na prezydenta Łodzi

376. Tadeusz Wagner

prezes Agtelu (grupa PGE)

szef jednego z kół PO w Tomaszowie Lubelskim

377. Grzegorz Walczak

dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Łodzi, członek rad nadzorczych Cargosped Terminal Braniewo i Fabryki Szlifierek Jotes

kandydat PO w wyborach samorządowych, członek ZP PO w Łodzi

378. Roman Walkowiak

szef rady nadzorczej PGE Elektrociepłownia Kielce, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Opole

radny powiatu zgorzeleckiego z PO

379. Rafał Wardziński

prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

były rzecznik zachodniopomorskiej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

380. Adam Warzecha

rzecznik prasowy Kolei Śląskich

katowicki radny PO, członek ZP PO w tym mieście

381. Piotr Waśniewski

prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE

kolega i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO

382. Jarosław Wąsik

kierownik w Dipservice i PHN

radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany

383. Jacek Weksler

szef biura koordynacji programowej TVP

były wiceminister kultury i szef gabinetu politycznego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego z PO

384. Maciej Wewiór

członek rad nadzorczych Dipservice i Elektromontażu Poznań

doradca rzecznika rządu Pawła Grasia, członek gabinetu politycznego i rzecznik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

385. Adam Wichliński

dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego, kierownik jednostki podlegającej ANR

członek PO

386. Marek Widera

członek rady nadzorczej ZGM Zębiec

członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

387. Rafał Wielichowski

prezes i likwidator Agencji Mienia Reliqum

mąż posłanki PO Moniki Wielichowskiej

388. Jakub Wierdak

dyrektor biura WFOŚiGW w Opolu, członek rady nadzorczej Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych

syn Bogusława Wierdaka, szefa sejmiku opolskiego z PO

389. Honorata Wietraszuk

kierownik w Muzeum Wsi Radomskiej

członek ZP PO w Radomiu

390. Maria Wiro-Kiro

główny specjalista w MJWPU

wiceszef koła PO Warszawa Bielany

391. Krystyna Wituska

główny specjalista w MJWPU

członek PO

392. Katarzyna Włodek-Makos

członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

była pracownica komitetu wyborczego PO, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO

393. Andrzej Wojdyła

prezes Opakometu i członek rady nadzorczej spółki córki, członek rady nadzorczej FAE Famed Łódź

członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu

394. Barbara Wojnarowska

dyrektor departamentu w KGHM Ecoren

żona Norberta Wojnarowskiego, posła PO

395. Marek Wojnarowski

członek rad nadzorczych Walcowni Metali Łabędy (grupa KGHM) i Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

radny powiatowy PO w Lubinie, szef ZP PO w tym mieście, ojczym posła PO Norberta Wojnarowskiego

396. Wojciech Wojtowicz

szef rady nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

krakowski radny PO

397. Jerzy Woliński

prezes Jednostki Ratownictwa Chemicznego, Polskiego Konsorcjum Chemicznego, Biprozatu i Proremu (wszystkie: grupa Azoty Tarnów), członek rad nadzorczych: ZAKSA, Automatyka, Kombinat Budowlany Kołobrzeg

wiceszef ZP PO w Tarnowie

398. Artur Wołczacki

prezes Naftoru, spółki z grupy PERN Przyjaźń

skarbnik koła PO Warszawa Ochota

399. Marek Worach

prezes Kolei Śląskich, członek zarządu i prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych

dobry znajomy Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO

400. Aleksandra Wosztyl

pracownik MJWPU

córka Dariusza Wosztyla, byłego wiceburmistrza Ursynowa z PO, protegowanego Ewy Kopacz

401. Jerzy Woźniakiewicz

dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

krakowski radny PO

402. Gwidon Wójcik

wiceprezes Elbestu z grupy PGE

razem z Aleksandrem Gradem, byłym ministrem skarbu z PO, zasiada w radzie Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego

403. Jan Wójtowicz

dyrektor Rejonowego Zakładu Energetycznego Tomaszów, dyrektor zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych Fundacji Ekofundusz i Krajowej Spółki Cukrowej

sekretarz ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, radny powiatowy PO

404. Tomasz Wroński

członek rad nadzorczych Zakładu Budownictwa Energetycznego, Fabryki Maszyn Bumar-Koszalin

członek PO

405. Robert Wróbel

kierownik wydziału w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany

406. Krzysztof Zalibowski

prezes i wiceprezes PGE Elektra, prezes PGE Dystrybucja Łódź, zastępca dyrektora łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych PGE Zamojska Korporacja Energetyczna i Narodowego Centrum Sportu

członek rady powiatu PO w Radomiu, kandydat PO w wyborach samorządowych

407. Jacek Zatorski

prezes GKS Bełchatów

wiceszef rady powiatu bełchatowskiego z ramienia PO

408. Gabriela Zawiła

dyrektor Muzeum Karkonoskiego

żona Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry i byłego posła PO

409. Jerzy Zawodnik

główny specjalista w MJWPU

radomski radny PO

410. Dorota Zbińkowska

zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Mazowsza

warszawska radna PO

411. Halina Zbiróg

zastępca kierownika BP ARiMR w Lublinie

wiceszefowa ZP PO w Lublinie

412. Robert Zdobylak

prezes Zarządu Morskiego Portu Police i Szczecińskich Zakładów Zbożowo-Młynarskich PZZ, członek rad nadzorczych WFOŚiGW w Szczecinie i Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

szef ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, radny zachodniopomorskiego sejmiku z PO

413. Zygmunt Zdunek

dyrektor olsztyńskiego oddziału ANR

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

414. Leszek Zgutka

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Konstancin Zdrój

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych

415. Marek Zieliński

wiceprezes WFOŚiGW w Poznaniu

były poseł PO

416. Tadeusz Zieliński

członek rady nadzorczej Zakładów Wyrobów Kamionkowych Marywil

wiceszef ZP PO w Starachowicach

417. Ryszard Zięciak

dyrektor Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości, członek rady nadzorczej PPKS Warszawa

radny PO na warszawskim Ursynowie, były zastępca burmistrza tej dzielnicy

418. Monika Ziółkowska

specjalistka, starsza specjalistka i kierownik w Krajowej Spółce Cukrowej

kuzynka Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO

419. Andrzej Zoch

wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach

szef ZP PO w Busku Zdroju, kandydat PO w wyborach do Senatu

420. Jan Żak

wiceprezes EKS Skra Bełchatów, prezes Elmenu (grupa PGE)

wiceszef zarządu miejskiego PO w Bełchatowie i radny Bełchatowa

421. Waldemar Żakowski

dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

członek PO, były olsztyński radny PO

422. Łukasz Żelewski

prezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych dwóch spółek, w których ARP ma udziały

członek PO

423. Marian Żmijan

kierownik BP ARiMR w Biłgoraju

brat Stanisława Żmijana, posła PO i szefa lubelskiego ZW PO

424. Małgorzata Żuber-Zielicz

wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki

warszawska radna PO

425. Krzysztof Żuk

członek rad nadzorczych PGE, Polskiego LNG i Agencji Rozwoju Przemysłu

prezydent Lublina z PO, wiceminister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska

426. Stanisław Żuk

członek rady nadzorczej spółki Megamed (grupa PGE)

szef rady powiatu zgorzeleckiego z PO

427. Mirosław K.

kierownik BP ARiMR w Szprotawie

były szef ZP PO w Żaganiu

428. Maciej T.

sekretarz rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie, szef rad nadzorczych WFOŚiGW w Łodzi i WFOŚiGW w Toruniu

wiceminister środowiska z PO w pierwszym rządzie Donalda Tuska

(6620)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Proszę o adres osoby robiącej makijaż tego Pan.
    Taki makijaż zamaskuje każdą wypowiedzianą głupotę i kłamstwo

  2. A ja się pytam, dlaczego ta lista jest taka krótka ? !!! Z samej Piły bym dodał z 5 osób 🙂

  3. 428 z platformy, a drugie tyle z PSL … o komuchach z SLD nie wspominając. Nienażarte macki żydokomunistycznej ośmiornicy, mają POtężny zasięg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę