25 maja 1948 zamordowano Witolda Pileckiego. Dziś IPN publikuje mocny klip. Udało się także odnaleźć unikatowe zdjęcie Rotmistrza. ,,Ja patrzę i mówię: niemożliwe!” (foto/wideo)

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

25 maja 1948 roku Witold Pilecki został zamordowany strzałem w tył głowy. Ale pozostał w pamięci rodaków. Z okazji 70. rocznicy jego śmierci IPN przygotowuje klip poświęcony Rotmistrzowi. Udało się również dotrzeć do nieznanego wcześniej zdjęcia bohatera.

Rotmistrz Witold Pilecki, najodważniejszy człowiek II wojny światowej, ochotnik do Auschwitz. Przez całe życie pracował dla Polski. Zamordowany 25 maja 1948 r. o 21.30 strzałem w tył głowy przez Piotra Śmietańskiego.

Oto zapowiedź klipu IPN, a w piątek zostanie opublikowany premierowy spot: „Ostatnia droga rotmistrza Witolda Pileckiego”.

Na antenie wPolsce.pl zaprezentowano również nieznane dotąd zdjęcie Pileckiego. Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Represjonowanych w PRL, Jacek Pawłowicz, pokazał fotografię, na którą trafiono zupełnie przypadkowo. Pilecki jest na nim w przedwojennym mundurze oficerskim.

Jak poinformował dziennikarz Marcin Wikło, niepublikowane zdjęcie niebawem w formacie 2×3 metry pojawi się na murze Rakowieckiej.

(6545)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.