Od 2017 rośnie płaca minimalna. Będzie wyższa o 150 złotych niż w tym roku

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jest już gotowy projekt w sprawie wysokości minimalnej płacy w 2017 roku. Trafił on do uzgodnień międzyresortowych. Firmy będą zobligowane do płacenia pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę co najmniej 2 tys. brutto.

Rząd szacuje, że na zmianie skorzysta około 2 mln Polaków. Wzrost płacy minimalnej opiera na optymistycznych prognozach dla gospodarki. Zakłada się, że wzrost PKB w przyszłym roku osiągnie 3,9 proc., a inflacja wyniesie 1,3 proc.

Propozycja rządu nie podoba się pracodawcom.

Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu płacy w takiej wysokości. Z punktu widzenia rozwoju polskiej gospodarki to zła decyzja, bowiem jest oparta na błędnych założeniach. Co więcej, kwota ta nie była dyskutowana w czasie posiedzeń Rady Dialogu Społecznego, więc można ją odbierać wyłącznie w kategoriach propagandowych

– mówił Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Swego czasu gwałtowną dyskusję wywołała wypowiedź Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w kontekście wzrostu płacy minimalnej. Stwierdziła, że jeżeli pracodawca nie jest w stanie płacić swoim pracownikom 12 zł brutto na godzinę, to niech lepiej upadnie, a nie dalej oszukuje pracowników i polskie państwo.

mryczko

Zwolennicy jej słów powoływali się na kwestie moralne, natomiast przeciwnicy zwracali uwagę na niedostrzeganie związku między realną gospodarką a wynagrodzeniami. A jakie jest Twoje zdanie?

(742)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

 1. Pani której pensja składa się w całości z podatków pracodawców życzy im by splajtowali… kompletne odmóżdżenie typowe dla lewaka ,który wierzy że pieniądze są z bankomatu a nie z pracy

 2. A co z tym zrobić,
  kiedy pracodawca
  płaci te 12 zł/godz,
  ale co jakiś czas
  oświadcza pracownikom,
  że nie ma roboty
  i odsyła ich do domu,
  co wychodzi w rezultacie
  na dniówkę 10 zł,
  bądź nawet mniejszą ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.