Portal informacyjno-historyczny

15 patroli policyjnych nie dało rady imigrantom w szwedzkiej strefie ,,no-go”. Musiano wezwać jednostki specjalne. Plaga podpaleń w całej Szwecji [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szwedzkie jednostki specjalne musiały przyjść z pomocą policji w Göteborgu, kiedy ta nie mogła poradzić sobie z gangiem, który opanował jedną ze stref ,,no-go”.

Zaczęło się od tego, że policja próbowała przeszukać kilka domów w północno-wschodniej części miasta. Funkcjonariusze nie mogli wykonać rozkazu, ponieważ na drodze stanęli im bandyci. Dzielnica, do której weszła policja, jest określana mianem ,,no-go”.

Na ulicy pojawiło się około 50 mężczyzn, którzy obrzucali policję i samochody środkami pirotechnicznymi. Na miejsce wezwano 15 patroli policyjnych. Ale to nie pomagało, więc wezwano jednostki specjalne oraz helikopter.

Zdołano aresztować zaledwie jedną osobę za atak na policję i kolejną za handel narkotykami.

Jak informuje prasa, to nie wyjątek. Cała Szwecja jest dotknięta problemem podpaleń samochodów. W 2016 w płomieniach stanęły setki samochodów w wyniku akcji policji, która usiłuje walczyć z rosnącą przestępczością. Obecnie na terenie kraju znajduje się ponad 50 stref ,,no-go”.

Przykład z ostatniego okresu? W południowym Sztokholmie w zeszłym tygodniu spłonęły trzy samochody, a w Malmö spłonęło ich 70 od początku lipca. Tylko w jednym tygodniu spalono 11 samochodów, co policja odczytuje jako formę rewanżu za walkę z przestępczością zorganizowaną.

W raporcie opublikowanym przez szwedzką policję czytamy także, że samochody policyjne są obrzucane kamieniami przez szajki zamaskowanych przestępców. Policja odnotowuje także napaści na tle seksualnym, handel narkotykami oraz nielegalne posiadanie broni, w tym przez osoby niepełnoletnie.

(8704)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę