I jak się nie zakochać? Krystyna Janda wystawiła w swoim teatrze spektakl o miłości mężczyzny do… kozy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Miłość przeważnie jest trudna. Ta jest jednak wyjątkowo skomplikowana. W teatrze Polonia Krystyny Jandy można było obejrzeć spektakl o uczuciu mężczyzny do… kozy.

Sztukę „Koza albo kim jest Sylwia”, która premierę miała w 2010 roku, wystawiono do tej pory aż 68 razy. Oznacza to, że znalazło się sporo chętnych do obejrzenia spektaklu o zdradzaniu żony z kozą.

Martin i Stevie są szczęśliwym małżeństwem. Mają osiemnastoletniego syna Billego, który jest homoseksualistą. Martin jest wybitnym architektem. Właśnie skończył 50 lat, otrzymał Nagrodę Pritzkera oraz wygrał konkurs na projekt Miasta Przyszłości. Z tej okazji jego przyjaciel Ross, który jest dziennikarzem telewizyjnym, ma przeprowadzić z nim wywiad dla TV

– opis spektaklu zaczyna się dość niewinnie.

Potem okazuje się jednak, że małżeństwo nie jest takie szczęśliwe. Wszystko z powodu nowej miłości Martina. Mężczyzna podczas wywiadu jest rozkojarzony i wyjawia, że podczas wyjazdu zakochał się w Sylwii. W kozie Sylwii. W kozie…

Z opisu sztuki wynika, że „Koza albo kim jest Sylwia?” to wyzwanie rzucone społecznemu tabu i studium upadku człowieka.

Studium upadku człowieka jest świadomość, że kiedyś teatry poruszały skomplikowane tematy dotyczące ludzkiej psychologii, ważne tematy moralne i filozoficzne. A dzisiaj widz płaci za bilet by zobaczyć sztukę o zoofilu zakochanym w kozie

– skomentowano ten fragment opisu na jednym z profili facebookowych, gdzie rozprawiono się także z innymi elementami ,,reklamy” spektaklu.

(7447)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. no i wreszcie sztuka w Polsce porusza problemy bliskie imigrantom. A mówią że u nas sami rasiści którzy nie chcą ubogacenia kulturowego…
    BRAWO POLSKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.