Trzy punkty i gole Polski i fenomenalna bramka Grosickiego. Haniebne zachowanie rumuńskich kibiców: Lewandowski ogłuszony petardą [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska pokonała Rumunię w meczu eliminacji mistrzostw świata 3:0. Ale spotkanie w Bukareszcie było niezwykle gorące…

Pierwszego gola strzelił Kamil Grosicki po pięknej akcji: dostał piłkę w okolicach połowy boiska, pomknął przed siebie, minął kilku rywali i huknął pod poprzeczkę!

Jednak w 54. minucie doszło do sytuacji, która zdaniem wielu obserwatorów powinna skończyć się przerwaniem meczu i walkowerem. W polu karnym upadła petarda i wybuchła tuż przy Robercie Lewandowskim. Piłkarz przez chwilę leżał ogłuszony, a lekarze udzielali mu pomocy.

Na szczęście szybko wrócił do pełni sił i w 82. minucie podwyższył wynik meczu. Kapitalnie zaczął to Grosicki, piłkę dostarczył Teodorczyk, a kapitan wpadł w pole karne i kropnął z całej siły. Tatarusanu nie dał rady. A w doliczonym czasie gry kapitan Biało-czerwonych dopełnił dzieła zniszczenia. Skutecznie wykonał rzut karny podyktowany po faulu na nim.

Petardy lądowały na murawie kilka razy. Tuż przed przerwą znalazły się w polu karnym Łukasza Fabiańskiego i później pod koniec meczu po stracie drugiego gola.

Polscy piłkarze doliczają trzy oczka po tym spotkaniu i mogą cieszyć się z 1. miejsca w grupie.

Rumunia 0-3 Polska
Bramki: Kamil Grosicki 11, Robert Lewandowski 82, 90 (k)
Rumunia: 12. Ciprian Tătărușanu – 2. Romario Benzar, 6. Vlad Chiricheș, 21. Dragoș Grigore, 3. Alin Toșca – 8. Adrian Popa (46, 9. Florin Andone), 15. Răzvan Marin, 5. Ovidiu Hoban (46, 18. Andrei Prepeliță), 23. Nicolae Stanciu (82, 13. Claudiu Keșerü), 7. Alexandru Chipciu – 19. Bogdan Stancu.
Polska: 22. Łukasz Fabiański – 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk – 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Karol Linetty (70, 5. Krzysztof Mączyński), 19. Piotr Zieliński (80, 7. Łukasz Teodorczyk), 11. Kamil Grosicki (89, 17. Sławomir Peszko) – 9. Robert Lewandowski.

Warto dodać, że polscy piłkarze w taki sposób pamiętali o Święcie Niepodległości: