Portal informacyjno-historyczny

Każdy może zostać syryjskim uchodźcą! Nawet rodzina z… Ukrainy. Oto trzy największe absurdy, które pokazują, jak ,,weryfikowani są” uchodźcy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zwolennicy przyjmowania imigrantów uważają, że nie zagrażają oni bezpieczeństwu Europy. Te przykłady pokazują jednak, że nad kryzysem migracyjnym nikt nie panuje i jest sporo luk, które niektórzy wykorzystują.

Już w 2015 roku azyl w Niemczech otrzymała rodzina z Ukrainy. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że, aby przyspieszyć proces, podawali się za Syryjczyków. Niemieckie służby dały się nabrać. Nikt z Federalnego Urzędu ds. Migracji (BAMF) ich nie zweryfikował, nawet się z nimi nie spotkał. Ukraińcy jako Syryjczycy dostali lokum w obozie dla imigrantów i zasiłek. Pewnie doczekaliby się własnego mieszkania, ale zaczęli się chwalić swoim oszustwem. Ktoś poinformował BAMF i ośmieszeni Niemcy odkręcili sprawę.

Ukraińcy nie są jedynymi, którzy skompromitowali niemiecki system. Głośno było też o przypadku oficera Bundeswehry, który podawał się za syryjskiego sprzedawcę owoców z Damaszku i otrzymał azyl, zasiłek i mieszkanie. Jego sprawa spowodowała, że BAMF zaczął badać wcześniejsze decyzje. Nie wiadomo, w ilu przypadkach niemieckie służby zostały wyprowadzone w pole.

Do kompromitacji doszło też we Francji. W 2015 roku po zamachu w Paryżu zaczęły powstawać stowarzyszenia ds. walki z radykalizacją muzułmanów. Okazuje się, że niektóre z nich robiły jednak zupełnie coś innego niż wskazywałaby ich nazwa. Ze stowarzyszenia ,,Syrie Prévention Familles” pieniądze z francuskich dotacji były wysyłane do bojowników ISIS. Szefowa organizacji Valérie de Boisrolin oraz działacze Anne i Raymond Duong usłyszeli już zarzuty wspierania terroryzmu. Wszyscy wysyłali otrzymane pieniądze do swoich dzieci, które zasiliły wcześniej szeregi tzw. Państwa Islamskiego. W sumie do ich pociech trafiło około 65 tysięcy euro. Stowarzyszenie otrzymywało rocznie 90 tysięcy.

(2308)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę