Harald Quandt (w mundurze Luftwaffe) z rodziną Goebbelsów. Jest to fotomontaż, postać Quandta została doklejona.

Najbogatsi Niemcy to potomkowie Magdy Goebbels. Ogromny majątek został zebrany dzięki m.in. produkcji amunicji dla armii Hitlera, zawłaszczeniu mienia właścicieli fabryk żydowskiego pochodzenia i pracy 50 tys. robotników przymusowych

w Historia Niemiec/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Najbogatszymi Niemcami są potomkowie Magdy Goebbels.  Rodzina jej syna – Haralda Quandta dysponuje majątkiem wynoszącym 30 miliardów euro.

Magda Goebbels miała syna – Haralda z pierwszego małżeństwa. Po rozwodzie wyszła za Josepha Goebbelsa. Podczas wojny Harald służył w Afryce Północnej, gdzie trafił do obozu jenieckiego. Dzięki temu uniknął śmierci, ponieważ Goebbelsowie zabili swoje dzieci w bunkrze w Berlinie.

Matka wysłała do niego pożegnalny list:

„Drogi synu! Jesteśmy w Fuehrerbunkerze już od sześciu dni, Tatuś, Twoje rodzeństwo i ja, by zakończyć nasze życie poświęcone narodowemu socjalizmowi w jedyny honorowy sposób.” – napisała Magda Goebbels. „Haraldzie, drogi synu, chcę Ci przekazać, czego nauczyłam się w życiu: Bądź lojalny! Lojalny wobec siebie, lojalny wobec ludzi i lojalny wobec ojczyzny!”

Ale oprócz listu Harald otrzymał także fortunę. On, a także jego przyrodni brat Herbert, odziedziczyli gigantyczny majątek po ojcu – Guentherze Quandtcie, który zgromadził, produkując karabiny dla armii Hitlera, pomimo napiętych relacji z nowym mężem jego byłej żony Goebbelsem.

W latach 1940-1945 fabryki Quandta wyzyskiwały pracę 50 tys. robotników przymusowych, jeńców wojennych i więźniów obozów koncentracyjnych, wykazało badanie historyka Joachima Scholtysecka, opublikowane w 2011 r. Ponadto okazało się, że Quandt przywłaszczył sobie mienie właścicieli fabryk żydowskiego pochodzenia.

Cześć z tych pieniędzy zainwestował w koncern BMW – kupił 46 procent jego akcji w 1960. Inwestycja zwróciła się i teraz jego rodzina dysponuje ogromnym majątkiem rzędu 30 miliardów euro. On sam zginął w katastrofie lotniczej we Włoszech, a majątkiem dysponują cztery córki.

Gabriele Quandt mieszka w Monachium. Po uzyskaniu tytułu MBA na Insead w Fontainebleau wyszła za dziedzica fortuny z branży wydawniczej Floriana Langenscheidta, z którym ma dwóch synów. Quandt i Langenscheidt rozwiedli się w 2008 r.

Katarina Geller-Herr jest właścicielką centrum jeździectwa Gestuet Waeldrshausen w Hombergu. Sponsorowała Larsa Nieberga – podwójnego złotego medalistę olimpijskiego w skokach przez przeszkody.

Colleen-Bettina Rosenblat-Mo jest projektantką biżuterii. W wieku 24 lat przeszła na judaizm. Wyszła za Michaela Rosenblata, niemieckiego biznesmena pochodzenia żydowskiego, którego ojciec był więźniem obozu koncentracyjnego. Rozwiedli się w 1997 r., a następnie Colleen-Bettina wyszła za norweskiego dziennikarza Frode Mo.

Anette-Angelika May-Thies mieszka w Hamburgu. Jej pierwszym mężem był Axel May – doradca ds. bankowości w Goldman Sachs Group Inc., który zarządzał inwestycjami rodziny przez około 25 lat.

źródło: Forsal.pl, Dziennik.pl

NAJNOWSZA KSIĄŻKA „GOEBBELS. APOSTOŁ DIABŁA” DO NABYCIA TUTAJ!

(13984)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.