Portal informacyjno-historyczny

Młodzi polscy siatkarze mistrzami świata. Rośnie kolejna złota generacja. Mocne wsparcie z trybun [FOTO]

w Sport/Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polscy siatkarze zdobyli tytuł mistrzów świata. W finale w czeskim Brnie zwyciężyli Kubę 3:0!

Trudniejszą przeprawę stanowił półfinał, gdzie po ciężkim boju rozprawili się z Brazylią 3:2. Z kolei rywale – Kubańczycy wygrali z Rosją 3:1.

Finał to dominacja Polaków od pierwszej piłki. Pierwszy set to zwycięstwo 25:20, mimo dość wyrównanego początku. Druga odsłona to już pełna kontrola i 25:10, co musiało odbić się na psychice rywali. Trzeci set był więc już praktycznie formalnością i skończył się 25:19.

Złoto wywalczyli: Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Łukasz Kozub, Radosław Gil, Szymon Jakubiszak, Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ziobrowski, Damian Domagała, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Mateusz Masłowski, Jarosław Mucha.

Polscy siatkarze zdobyli złoty medal, powtarzając sukces z 1997 i 2003 roku.