Sejm zdecydował, że obce służby będą mogły przeciwdziałać „sytuacjom kryzysowym” w Polsce. Główne media zachowują dyskretne milczenie. Sprawdź, kto jak głosował

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

niemcyDecyzją Sejmu uchwalona została ustawa o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nowe przepisy dostosowują prawo do przepisów unijnych dotyczących współpracy w zakresie zwalczania terroryzmu i przestępczości transgranicznej oraz współpracy w sytuacjach kryzysowych. Ustawą objęte będą działania Policji, Straży Granicznej, BOR i Państwowej Straży Pożarnej. Zgodnie z nowymi przepisami we wspólnych operacjach będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby z państw unijnych oraz strefy Schengen.

Natomiast działania ratownicze będzie można podejmować także z udziałem przedstawicieli innych państw, np. sąsiadujących z Polską. Podczas pobytu w naszym kraju zagraniczni funkcjonariusze i pracownicy będą zobowiązani do przestrzegania polskiego prawa oraz procedur używania broni i środków przymusu bezpośredniego. Z wnioskiem o udział funkcjonariuszy lub pracowników zagranicznych służb będą mogli występować: komendanci główni Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej; minister spraw wewnętrznych z urzędu lub na wniosek szefa BOR lub komendantów głównych Policji, SG i PSP, a także Rada Ministrów. Ustawa będzie teraz rozpatrywana w Senacie.

Tuż przed głosowaniem Jarosław Zieliński (PiS) apelował o odrzucenie ustawy. Pytał, po co jest „ustawa o bratniej pomocy” i „do czego potrzebne są rządowi uzbrojone posiłki z obcych państw”. „Rząd wyraźnie boi się imprez masowych i demokratycznych zgromadzeń publicznych. Boi się Polaków i gotowy jest dla utrzymania się przy władzy sprowadzać do Polski obce siły i rezygnować z suwerenności państwa” – ocenił.

Komentarz Stanisława Michalkiewicza:

glos4

glos1

glos2

glos3

Główne media żyją innymi tematami:

onet

gazeta

tvn

(168)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.